شناسه خبر: 50531 منتشر شده در مورخ: 1397/10/27 ساعت: 14:13 گروه: آذربایجان غربی  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

حق دانستن نباید در تعارض و تزاحم با دیگر حقوق مردم باشد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: مردم غیر از دانستن، حقوق دیگری را همچون دینداری، وحدت، امنیت و آسایش دارند که نباید در تعارض و تزاحم با حق دانستن باشد.

حق دانستن نباید در تعارض و تزاحم با دیگر حقوق مردم باشد

به گزارش بسیج رسانه آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی امروز در جلسه اخلاق رسانه ای که با حضور شورای مرکزی بسیج رسانه آذربایجان غربی، جمعی از مدیران و خبرنگاران رسانه های مکتوب و مجازی و مسئولان روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، با اشاره به آیات و روایات در خصوص ناظر و قاضی بودن خداوند بر اعمال انسانها اظهار کرد: گفتن و نوشتن خبر یکی از اعمال اصحاب رسانه محسوب می شود که روز قیامت باید در قبال آن پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه امروزه در دنیا بر آزادی جریان اطلاعات تاکید و مطرح می شود "مردم حق دارند بدانند"، گفت: مردم غیر از دانستن، حقوق دیگری را همچون دینداری، وحدت، امنیت و آسایش دارند که نباید در تعارض و تزاحم با حق دانستن باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی کار رسانه ای را بسیار خطیر و حساس قلمداد کرد و افزود: تشخیص اولویت به هنگام تعارض و تزاحم حق دانستن با دیگر حقوق مردم، از مباحث مهم اخلاق رسانه ای است که خبرنگاران باید به آن توجه کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی تصریح کرد: خبرنگاران باید مهندسی گفتار داشته و مطالب را با حساسیت، تنظیم و نشر دهند‌.

امام جمعه ارومیه در پایان با اشاره به فراگیری رسانه های مجازی، اذعان داشت: کار در فضای مجازی بسیار حساس است و گاها یک اشتباه باعث آبروریزی افراد می شودکه قابل جبران نیست بنابراین اصحاب رسانه باید بعد از کسب اطمینان از درستی اطلاعات آن را منتشر کنند./ز

 

 

اخلاق رسانه
اخلاق رسانه
اخلاق رسانه ای
اخلاق رسانه
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 3.1991 sec