شناسه خبر: 5012 منتشر شده در مورخ: 1395/3/30 ساعت: 07:57 گروه: اخبار  
بصیری در گفت و گو با بسیج رسانه

برخورد با رسانه ی دلسوز، بستن دهان مردم است

مسئول سازمان بسیج رسانه گفت: آزادی بیان و قلم را نمی توان مانند یک نقاب به صورت زد و در عمل با هر رسانه ای که زبان به نقد باز کند به شدت برخورد کرد. این دوگانه ی گفتاری-رفتاری، به ضرر مسئولان تمام خواهد شد و آنان را از شنیدن صدای اقشار جامعه محروم خواهد کرد

برخورد با رسانه ی دلسوز، بستن دهان مردم است

 

به گزارش خبرنگار بسیج رسانه،  مسعود بصیری مسئول  سازمان بسیج رسانه با استقبال از صحبت های رئیس جمهوری در ضیافت افطار با اهالی رسانه که بیان داشته  "حضور رسانه منتقد منصف به اندازه رسانه‌های حامی دولت، ضروری و مفید است " گفت: درست زمانی که دولت در 4 سالگی خود به سر میبرد،مطالبی همانند آنچه در شعارهای انتخاباتی و همچنین بارها در نشست های مختلف خبری مبنی بر ضرورت آزادی بیان و قلم و همچنین شعار استقبال از مخالف و منتقد ، با کارنامه ی عملی دولت چندان منطبق نیست.

وی در ادامه گفت: احضار، اخطار و بستن رسانه های مختلف که عمدتا از منتقدین دولت هستند مانند کیهان،وطن امروز،9 دی و غیره چهره ی دولت را در اذهان عمومی که خواستار شنیدن و تحمل صداهای مختلف هستند، مخدوش می کند.

بصیری گفت: رسانه ها از هر جناح و حذب و سمت و سو که باشند زبان لایه های مختلف جامعه هستند و برخورد با رسانه های دلسوز همانند بستن دهان مردم است و قطعا این موضوع با شعار اعتدال و تحمل مخالف زاویه زیادی دارد.

رئیس سازمان بسیج رسانه افزود: مثلا در همین روزهای اخیر سایت جهان نیوز با استناد به  بند ١١ ماده ٦ و مستند به تبصره ذیل ماده ١٢ قانون مطبوعات،توقیف می شود که این بند می‌گوید رسانه مجاز به «پخش‌ شایعات‌ و مطالب‌ خلاف‌ واقع‌ و یا تحریف‌ مطالب‌ دیگران‌» نیست و در تبصره ماده 12 نیز برای تخلفاتی، از جمله همین تخلف گفته است: "هیأت‌ نظارت ‌می‌تواند نشریه‌ را توقیف‌ نماید و در صورت‌ توقیف‌ موظف‌ است‌ ظرف‌ یک‌ هفته‌ پرونده‌ را جهت‌ رسیدگی‌ به‌ دادگاه‌ ارسال‌ نماید" اما این هیات محترم بیان نمیکند که سایت جهان نیوز پخش چه شایعه یا خلاف واقع و تحریفی داشته است.

وی گفت: این رویه، اهالی رسانه  حتی آنانی که هم خط دولت هستند را نیز نگران خواهد کرد که مبادا این سبک برخورد با مخالف نهادینه شود و با روی کار آمدن دولتهای دیگر در سالیان آتی، مسیر حذف رسانه و قلم همچنان هموار بماند.

مسئول سازمان بسیج رسانه در پایان گفت: دولت باید آستانه تحملش را بالا ببرد و نقد را با نقد پاسخ بدهد. اگر انتقادی از دولت می‌شود باید پاسخ منطقی به آن داده شود. با بستن رسانه‌ها مشکل دولت حل نمی‌شود.

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0389 sec