شناسه خبر: 50045 منتشر شده در مورخ: 1397/6/22 ساعت: 15:56 گروه: آذربایجان غربی  

رسانه ها با نگاه ویژه فلسفه عاشورا را تبیین کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: رسانه میتوانند با نوآوری و نگاه ویژه به محرم و همچنین آسیب شناسی در خصوص مباحث امر به معروف و نهی از منکر اگاهی بخشی و بصیرت افزایی کنند چراکه مباحث تکراری جواب نخواهد داد.

رسانه ها با نگاه ویژه فلسفه عاشورا را تبیین کنند

به گزارش بسیج رسانه آذربایجان غربی، دکتر خدایاری در مراسم قرائت زیارت عاشورا که به همت هیات شهدای رسانه آذربایجان غربی و به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) در نمازخانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و یارانش اظهار کرد: مثلث زر و زور و انحرافات باعث وقوع حادثه تلخ کربلا شد و بر همین اساس است که رهبر معظم انقلاب مکرر می فرمایند: باید از عاشورا درس بگیریم تا شاهد کربلاهای دیگر نباشیم.

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرده اند تا هرانچه را که خدا میپسندد رواج داده و در مقابل هرانچه را خواست خدا نیست، بایستد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه درس از عاشورا یعنی بی تفاوت و بی خاصیت نباشیم تا نظارت همگانی و ۸۱ میلیونی بر امورات باشد، خاطرنشان کرد: اگر مردم تیزبین و اگاه باشند و همه احساس مسئولیت کنند، جامعه و سیستم  بخوبی مدیریت می شود

دکتر خدایاری گفت: باید مادر معروفات و مادر منکرات را پیدا و در ترویج و ریشه کنی آنها تلاش کرد، پرداختن به موارد حاشیه ای و فرعی علاج کار نخواهد بود

وی افزود: موضوع بد حجابی و پوشش نامناسب زنان و مردان جزو منکرات است اما باید ریشه یابی کرد که چه عواملی باعث این رفتارهای ناپسند اجتماعی می شود.

دکتر خدایاری اظهار کرد: باید به مسایل اصلی و کلیدی رسیدگی کرد، شاید همه دزدی های کشور به ۳۰۰۰ میلیارد تومان نرسد، درحالیکه تنها یک اختلاس در کشور به این مبلغ انجام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: امام حسین(ع) هم به خاطر خدا و هم بخاطر آگاهی بخشی به مردم قیام کردند چراکه بزرگترین دشمن جوامع، جهل، نادانی، سودجویی و منفعت طلبی است که امیدواریم با درس آموزی و عبرت از عاشورا جامعه از ان مبرا شود.

دکتر خدایاری افزود: اینکه در ایام محرم فساد کم شده و پس از یک ماه دوباره همه چیز تکرار می شود، زنگ خطری است که بدانیم بصیرت افزایی و اگاهی در خصوص فلسفه قیام عاشورا شکل نگرفته و از عزاداری برای امام حسین فقط اشک های ریختن باقی مانده است.

وی گفت: رسانه میتوانند با نوآوری و نگاه ویژه به محرم و همچنین آسیب شناسی در خصوص مباحث امر به معروف و نهی از منکر  اگاهی بخشی و بصیرت افزایی کنند چراکه مباحث تکراری جواب نخواهد داد./ز

 

 

هیئت شهدای رسانه
هیئت شهدای رسانه
هیئت شهدای رسانه
هیئت شهدای رسانه
هیئت شهدای رسانه
هیئت شهدای رسانه
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1151 sec