شناسه خبر: 50000 منتشر شده در مورخ: 1397/6/13 ساعت: 11:44 گروه: استان ها  

همه عاشقان آمدند/ خاطره‌ای زیبا برای اصحاب رسانه فارس رقم خورد

همزمان با ایام دهه ولایت و امامت و برای نخستین‌بار در کشور، مضجع شریف یکی از امامزادگان مشهور و بنام توسط اصحاب رسانه در فارس غبارروبی شد.

همه عاشقان آمدند/ خاطره‌ای زیبا برای اصحاب رسانه فارس رقم خورد

 

به گزارش روابط عمومی بسیج رسانه فارس، سازمان بسیج رسانه فارس یکی از سازمان‌هایی است که همواره از ابتدای شکل‌گیری تاکنون حرکت‌های بسیار زیبا و معنوی را انجام داده است.
بسیج رسانه فارس نخستین بسیج رسانه‌ای بود که در سال ۱۳۹۰ در کشور شکل‌ گرفت و آغاز شکل‌گیری خود را در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) جشن گرفت یعنی از همان ابتدا گام‌های معنوی و برنامه‌های پربرکتی را در این زمینه برای اصحاب رسانه این استان رقم زد.

انعکاس حقایق حرکت‌های عاشقان در پیاده‌روی اربعین
این حرکت فاخر و منحصر به فرد سازمان بسیج رسانه فارس که همواره در نوع خود بی‌نظیر بوده است، در طول سال‌های فعالیتش ادامه یافت و در اربعین سال ۹۵ برای نخستین بار کاروان پیاده اربعین حسینی اصحاب رسانه شکل گرفت و خبرنگاران و اصحاب رسانه فارس توانستند به‌صورت یک کاروان و متحد و منسجم در این مراسم معنوی که هر ساله در سرزمین عشق یعنی کربلای معلی صورت می‌گیرد، شرکت کنند و از نزدیک حقایق و واقعیت‌ها را آن‌گونه که هست برای افکار عمومی جامعه و بلکه دنیا منعکس کنند.
و اما امسال همزمان با ایام دهه ولایت و امامت و در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، باز هم این سازمان یک حرکت منحصر به فردی که تاکنون در کشور انجام نشده بود را انجام داد.

باز هم خاطره زیبای معنوی برای اصحاب رسانه فارس رقم خورد/ همه عاشقان آمده بودند

برپایی غبارروبی مضجع حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع) توسط اصحاب رسانه
غبارروبی مضجع شریف یکی از فرزندان امام موسی کاظم(ع)، همان امام همامی که به برکت نورافشانی مضجع‌های مطهر فرزندان شریفش، ایران اسلامی امروز در اوج اقتدار و عظمت خود قرار دارد و به عنوان ام القرآی جهان اسلام مطرح است، یکی دیگر از این برنامه‌های بی‌نظیر سازمان بسیج رسانه فارس برای اصحاب رسانه این استان بود.
انصافاً باید بگوییم یکی از زیباترین حرکت‌های معنوی که تاکنون برای اصحاب رسانه فارس رقم خورده است همین مراسمی بود که عصر دیروز، ۶ شهریورماه در حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع)، برادر گرامی حضرت شاهچراغ(ع) شکل گرفت.

باز هم خاطره زیبای معنوی برای اصحاب رسانه فارس رقم خورد/ همه عاشقان آمده بودند

همه عاشقان آمده بودند
همه عاشقان آمده بودند، هر کس که نشان عاشقی خاندان عصمت و طهارت را در دل داشت با شور و شوق وصف‌ناشدنی آمده بود تا به سهم و وسع خویش بتواند از خوان عظیم و پربرکت خاندان آل‌الله برای خود خوشه‌ای برچیند.
باید بگویم این برای نخستین‌بار بود که بانوان هم اجازه ورود به مضجع شریف یک امامزاده عظیم‌الشأن را پیدا کرده بودند و این مسئله‌ای بود که به خصوص برای بانوان رسانه بسیار شعف‌انگیز و شوق‌آور بود.
دل‌ها برای حضور هرچه سریع‌تر در داخل مضجع شریف حضرت سیدعلاءالدین حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) که یکی از امامزادگان مشهور استان فارس است و هر هفته زائران کثیری از شیراز و شهرستان‌های این استان برای زیارت و طلب حاجت خویش راهی حرم مطهر این امامزاده عظیم‌الشأن می‌شوند، هر لحظه و هر ثانیه بی‌قرارتر می‌شد.

احترام به پیشکسوتان رسانه در هر لحظه و برهه‌ای
ابتدا پیشکسوتان اصحاب رسانه و آقایان به‌همراه رئیس و اعضای هیئت امنای این آستان مقدس وارد مضجع شریف آن حضرت شده و همراه با قرائت ادعیه به غبارروبی پرداختند و بعد از آن نوبت به بانوان رسید.
در این میان حتی بانوان مشتاقی که جزو اصحاب رسانه نبودند، نیز سعی کردند که همراه خبرنگاران خود را به داخل مضجع شریف آن حضرت برسانند تا بتوانند یکی از به یادماندنی‌ترین و شیرین‌ترین لحظات عمر خویش را به ثبت برسانند.

باز هم خاطره زیبای معنوی برای اصحاب رسانه فارس رقم خورد/ همه عاشقان آمده بودند
خلاصه هر چه بود، زیبایی و عشق بود و مودت و محبت نسبت به خاندان عصمت و طهارت آن هم در این ایامی که متعلق به این خاندان پاک و مطهر است.

تلاش برای برپایی غبارروبی حرم مطهر شاهچراغ(ع) توسط اصحاب رسانه
رضا جاویدی، رئیس کانون بسیج رسانه شیراز در حاشیه این دیدار خبر خوش دیگری هم به اصحاب رسانه فارس داد و آن اینکه این سازمان نهایت تلاش خود را برای برگزاری چنین مراسمی ویژه اصحاب رسانه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) خواهد کرد.
در پایان نیز لازم است که از همکاری رئیس هیئت امنا و همچنین خادمان حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) که اجازه برگزاری چنین برنامه معنوی منحصر به‌فردی را برای اصحاب رسانه دادند، قدردانی کنیم.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0688 sec