شناسه خبر: 49992 منتشر شده در مورخ: 1397/6/12 ساعت: 11:03 گروه: استان ها  
روابط عمومی بسیج رسانه فارس:

حق‌گویی و حق‌طلبی محور اصلی رسانه‌ها باشد/ واقعیات را به جامعه انتقال دهیم

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس تأکید کرد که باید به سه محور حق‌محوری، حق‌گویی و حق‌طلبی در عرصه اطلاع‌رسانی و رسانه به‌طور شفاف و صریح توجه داشته باشیم.

حق‌گویی و حق‌طلبی محور اصلی رسانه‌ها باشد/ واقعیات را به جامعه انتقال دهیم

به گزارش روابط عمومی فارس، سردار ابوالفضل گزنی، جانشین فرمانده سپاه فجر فارس شب گذشته، ۱۰ شهریورماه در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه بسیج رسانه فارس و سپاه ضمن گرامیداشت یاد شهدای رسانه دوران دفاع مقدس گفت: ظرفیت‌های موجود در فارس در حوزه رسانه بسیار فروان است.

از ظرفیت‌های فارس کمتر استفاده کرده‌ایم
وی با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با دست‌اندرکاران اجلاسیه شهدای فارس مبنی بر اینکه فارس از حیث نیروی انسانی در قله است، گفت: ظرفیت‌های موجود در فارس ب‌بدیل است اما ما کمتر توانستیم از آن‌ها استفاده کنیم در صورتی که اگر همدلی‌ها بیشتر باشد، قطعاً استفاده از این ظرفیت‌ها بهتر محقق خواهد داشت.

کارگروه‌های تخصصی شناسایی ظرفیت‌ها در بسیج رسانه تشکیل شود
گزنی با بیان اینکه اگر تلاش و باور کنیم از ظرفیت‌های درون فارس خیلی بهتر می‌توانیم استفاده کنیم، از رئیس سازمان بسیج رسانه فارس خواست تا کارگروه‌های مختلف تخصصی را برای شناسایی و به کارگیری این ظرفیت‌ها در این سازمان تشکیل دهد.
جانشین فرمانده سپاه فجر فارس تأکید کرد: در استان فارس چون ظرفیت وجود دارد، فضای کار رسانه‌ای هم مهیاست اما باید تلاش کنیم و چرا فارس با توجه به ظرفیت‌های عظیم نیروی انسانی که در اختیار دارد از برخی از استان‌های دیگر بعضاً عقب افتادگی دارد در حالی که شایستگی این استان بیش از این‌هاست.

مشاهیر فارس کمتر معرفی شده‌اند
وی با یادآوری اینکه فارس دارای مشاهیر علمی و فرهنگی زیادی است، اما ما کمتر بر روی معرفی بهتر این شخصیت‌ها کمتر کار کرده‌ایم، گفت: باید این ظرفیت‌ها را در راستای اهداف نظام و ارزش‌های اسلامی به کار بگیریم و چون تجلی کلیه فعالیت‌ها در رسانه خلاصه می‌شود، اهمیت کار خبرنگاران هم محرز می‌شود.

کارهای فرهنگی عمیقی انجام دهیم
گزنی با تأکید بر اینکه باید کارهای فرهنگی عمیقی را انجام دهیم، گفت: امپراطور رسانه‌ای غرب به دنبال یک عملیات روانی گسترده و وسیعی است که انقلاب اسلامی به ۴۰ سالگی خود نرسد و خود آمریکایی‌ها هم به صراحت این مطلب را بیان کردند در حالی که ۴۰ سالگی یعنی دوران اوج و بالندگی انقلاب، بنابراین دشمنان ما تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند که این مسئله رخ ندهد.
وی با طرح این سئوال که رسالت خبرنگاران در این عرصه جنگ روانی دشمن چیست، گفت: ۳ اصل مهم باید عرصه رسانه به طور شفاف و صریح بدان توجه داشتیم، حق‌محوری، حق‌گویی و حق‌طلبی و اگر همه فعالیت‌های ما بر محور حق باشد قطعاً دو مورد دیگر هم پشت سر آن محقق خواهد شد.

انقلاب و دستاوردهای آن را معرفی کنیم
جانشین فرمانده سپاه فجر فارس تأکید کرد: وظیفه ما در عرصه مقابله با نظام سلطه این است که بتوانیم انقلاب اسلامی را معرفی کنیم؛ پس معرفی انقلاب و دستاوردهای آن از وظایف خبرنگاران و رسانه‌هاست.
وی با یادآوری اینکه در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی هستیم، ‌گفت: تمام دستگاه‌های فرهنگی در سطح استان یک رسالت بسیار دارند؛ بسیج، اصحاب رسانه، دستگاه‌های فرهنگی و غیره هر کدام به نوبه خود می‌توانند منشأ اثر باشند.
گزنی گفت: اگر سه اصل مهم حق‌محوری، حق‌گویی و حق‌طلبی را به عنوان یک وظیفه کار رسانه‌ای خود تلقی کنیم، در عرصه معرفی انقلاب و دستاوردهای آن هم موفق عمل خواهیم کرد.

سرعت انتقال مطالب را فراموش نکنیم
جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در اطلاع‌رسانی باید صحت و سقم خبر و هم صداقت را مدنظر قرار دهیم، گفت:‌ البته نباید از مؤلفه سرعت انتقال مطالب در یک کار اثرگذار فرهنگی غفلت کنیم.

رسانه‌ها، کاری در طراز انقلاب اسلامی انجام دهند
وی همچنین با طرح این سئوال که رسالت اصحاب رسانه چیست، گفت: نخست انجام عمل به تعهد شرافتمندانه کار رسانه‌ای، دوم کاری انجام دهند که در طراز انقلاب اسلامی باشد؛ همیشه باید طراز خود را بالا ببریم و به کم قانع نباشیم و در این راستا باید شبانه‌روزی تلاش کنیم.

تقدیم ۲۴۴ شهید رسانه به انقلاب اسلامی
گزنی با بیان اینکه باید عملکرد شهدای رسانه را مدنظر قرار دهیم، گفت: در دوران دفاع مقدس ۲۴۴ شهید رسانه تقدیم انقلاب اسلامی است که از این تعداد ۱۳ شهید متعلق به استان فارس است لذا پیشنهاد می‌شود برای ۴۰ سالگی انقلاب یک کار پژوهشی درباره شهدای رسانه فارس انجام شود که هم جلوه و تجلی کار رسانه‌ای است و هم موجب خورسندی خانواده‌های شهدا می‌شود.
جانشین فرمانده سپاه فجر فارس همچنین خواستار انتقال تجربیات پیشکسوتان عرصه رسانه در این مسیر به نسل جوان شد و گفت: ما به خوبی نتوانستیم آن ارزش‌های دفاع مقدس را آنچنان که باید و شاید انتقال دهیم بنابراین پیشکسوتان در این راه یاری رسانند و تجارب موفق خود را به نسل جوان انتقال دهند البته این انتقال هم باید غیرمحافظانه کارانه باشد.

بدون لحاظ کردن هر گونه گرایش سیاسی، واقعیات جامعه به رسانه‌ها انتقال داده شود
وی با تأکید بر اینکه اصحاب رسانه باید به خیلی از موضوعات کشور بپردازند، بدون اینکه وابستگی به جناح خاصی داشته باشند، گفت: بدون لحاظ کردن هرگونه گرایش سیاسی و جناحی باید مطالب مختلف به اصحاب رسانه منتقل داده شود زیرا تعهد آنان این است که واقعیات را به جامعه انتقال دهند لذا به واسطه شرافتمندی اصحاب رسانه باید این تجارب را انتقال دهیم که کار سختی است.
گزنی ادامه داد: در استان فارس بسیاری از واقعیت‌ها گفته نمی‌شود یعنی می‌دانیم و می‌دانید اما منتقل نمی‌کنیم و بعضاً هم دنبال سیاه‌نمایی و بزرگنمایی هستند اما کار اصحاب رسانه انتقال واقعیات به جامعه و مردم است البته تا آنجایی باید بگوییم که آرامش جامعه را بر هم نزند.

 

34
4234
324
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.3119 sec