شناسه خبر: 49990 منتشر شده در مورخ: 1397/6/12 ساعت: 09:49 گروه: خراسان رضوی  
در نشست هم‌اندیشی با مدیر ارشاد مشهد طرح شد

گفت‌وگو، ابزار حل مشکلات فرهنگی و رسانه‌ای/ ایجاد «اتاق شیشه ای» فرهنگ و رسانه

در نشست هم‌اندیشی شورای عالی بسیج رسانه خراسان رضوی و مدیر ارشاد مشهد، بر لزوم شکل‌گیری فضای گفت‌وگو بین شخصیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای تأکید شد.

گفت‌وگو، ابزار حل مشکلات فرهنگی و رسانه‌ای/ ایجاد «اتاق شیشه ای» فرهنگ و رسانه

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی، نشست شورای عالی بسیج رسانه استان با مدیر ارشاد مشهد درمحل سازمان  بسیج رسانه برگزار شد.

محمد جواد استادی در این دیدار با بیان این‌که رویکرد در انجام فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی نباید رویکردی سیاسی باشد، اظهار کرد: رویکرد امروز ارشاد، انجام کار فرهنگی به دور از نگاه‌های سیاسی است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم در ابعاد فرهنگی و رسانه‌ای پیشرفت کنیم، باید از سیاست‌زدگی دور شویم و قدم اول آن، برخورد شفاف مدیران رسانه با موضوعات است.

مدیر اداره ارشاد مشهد با تأکید بر این‌که همه کارها باید شفاف باشد، افزود: اگر مسائل را صادقانه و به طور شفاف با هم طرح کنیم و زمینه گفت‌وگو ایجاد شود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گفت‌وگو ابزار حل مسئله است که متأسفانه استفاده از این ابزار در مشهد دیده نمی‌شود.

استادی با بیان این‌که برای حل مشکلات، باید آن را به شکل مسئله دید و با آن مواجه شد، خاطرنشان کرد: وقتی مشکلات تبدیل به مسئله شد، می‌توان برای آن راه حل پیدا کرد که برای یافتن راه حل نیاز به ابزار و تخصص است؛ ابزار حل مشکلات، گفت‌وگو است.

وی به اهمیت اخلاق رسانه‌ای در فعالیت رسانه‌های استان اشاره کرد و گفت: برای ایجاد رشد و تعامل بیشتر بین رسانه‌ها باید به سمت پررنگ‌تر شدن اخلاق رسانه برویم.

مدیر ارشاد مشهد یادآور شد: سیاست‌گذاری بومی، موضوعی علمی و منطقی است چرا که هر نقطه‌ای با توجه به فرهنگ و اقتضائات بومی خود می‌تواند سیاست‌گذاری‌هایی متناسب اعمال کند.

در ابتدای این جلسه، عباس محمدیان به بیان گزارشی از اقدامات بسیج رسانه خراسان رضوی در مسیر هم‌افزایی رسانه‌های استان پرداخت و گفت: متأسفانه برخی رسانه‌ها با نوع عملکرد خود، رسالت و اصول حرفه‌ای رسانه را از بین بردند.

وی افزود: جوی در بین برخی رسانه‌ها ایجاد شده که اگر رسانه‌ای قبه‌شکنی نکند، می‌گویند رسانه‌ای مرده و ساکن است که در این بین، گم‌شدن اخلاق حرفه‌ای را شاهدیم.

مسؤول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی به نیاز جامعه به اخبار مثبت و امیدآفرین اشاره کرد و ادامه داد: جای تأسف است که انتشار اخبار منفی برای تحریک افکار عمومی ارجحیت دارد که این نگاه باید اصلاح شود.

وی، راه برون‌رفت از وضعیت فعلی رسانه‌ها را ایجاد «اتاق شیشه‌ای» دانست و اظهار کرد: برای نزدیک شدن رسانه‌ها به هم و حل مشکلات فضای رسانه، نیاز به ایجاد اتاق شیشه‌ای است که همه جریان‌ها به دور از پیش‌فرض‌ها دور هم بنشینند و گفت‌وگو کنند.

در پایان این نشست، اعضای شورای عالی بسیج رسانه خراسان رضوی به بیان نقطه نظرات خود در موضوعات مختلف و تبادل نظر با مدیر اداره ارشاد مشهد پرداختند.

انتهای پیام/

 

3
3
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1419 sec