شناسه خبر: 49873 منتشر شده در مورخ: 1397/5/19 ساعت: 14:41 گروه: استان ها  
روابط عمومی بسیج رسانه فارس:

پیاده روی خانوادگی گرامیداشت هفته خبرنگار درشیراز برگزار شد

صبح جمعه ۱۹ مرداد به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با حضور شهروندان شیرازی پیاده روی دربولوار شهید چمران برگزار شد.

پیاده روی خانوادگی گرامیداشت هفته خبرنگار درشیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه فارس صبح جمعه ۱۹ مرداد به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز  با حضور  شهروندان شیرازی پیاده روی دربولوار شهید چمران برگزار شد.

نواب قائدی عضو شورای اسلامی شهر شیراز با گرامیداشت هفته خبرنگار گفت:خبرنگاران وظیفه خطیر اطلاع رسانی را برعهده دارند و همواره در خط مقدم این عرصه مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود:شرایط حرفه خبرنگاری بسیار دشوار است و این قشر در هرزمان با تحمل رنج و مشقت برای آگاه سازی جامعه تلاش میکنند.

قائدی تصریح کرد: سختی کار خبرنگاران آنجا به اوج می رسد که در ۸سال دفاع مقدس با خطرات فراوان در میدان نبرد دسته و پنجه نرم کرده و اوج این خطر پذیری اهدا جان پاک خود برای تهیه خبر است.

سیروس پاک فطرت دیگر عضو شورای اسلامی شهر شیراز نیز ضمن تبریک روز خبرنگار حرفه خبرنگاری را مقدس خواند و گفت : خبرنگاران چراغ هدایت  بشریت و هدایت گر افکار عمومی در انعکاس حقایق در جامعه هستند.

رئیس هیات ورزش های همگانی فارس با بیان اینکه امروز ورزش بعنوان نیاز جدی باید در سبک زندگی خانواده ها قرارگیرد تصریح کرد: متاسفانه به نظر می رسد مردم به ویژه در شهر های بزرگ و صنعتی از نیاز های طبیعی خود که یکی از آنها ورزش است دور شده اند که در نتیجه زمینه را برای ابتلا به بیماری  آماده می کند و شواهد زیادی نشان می دهد که اغلب مردم از نظر سلامت  جسمی در حد مطلوب نیستند.

وی گفت : تربیت بدنی شهرداری شیراز همواره با برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای مشارکت بیش از پیش شهروندان در ورزش های همگانی و ورزش صبحگاهی تلاش میکند و لازمه آن مشارکت حداکثری شهروندان در این برنامه هاست.

درادامه رضا جاویدی مدیر کانون بسیج رسانه شیراز نیز بابیان اینکه خبرنگاران با عشق,علاقه و جدیت در آگاه سازی جامعه نقش بی بدیلی ایفا می کنند گفت: جامعه ناآگاه و بی خبر مستعد هرج و مرج , بی نظمی و انتشار شایعات  است و این خبرنگاران و رسانه ها هستند که با انتقال حقایق و رخدادهای کشور ,افکار عمومی را هدایت کرده و واقعیت ها را به سمع و نظر مردم می رسانند.

رئیس هیات اندیشه ورز بسیج رسانه فارس گفت:خبرنگاران با کمترین امکانات و توقع برای انعکاس اخبار در تلاش هستند و ما شهروندان نیز نه تنها در طول هفته خبرنگار و بلکه در طول سال باید قدردان زحمات این قشر فرهیخته باشیم.

وی حرفه خبرنگاری را شغلی سخت توصیف کرد و افزود: سختی این کار جایی به اوج می رسد که خبرنگاران شهید در طول ۸ سال دفاع مقدس به جای سلاح با دوربین و قلم خود در خط مقدم برای تهیه گزارش حضور پیدا کردند و با نثار خون پاکشان اخبار را برای همیشه در اذهان مردم کشور و حتی جهانیان به ثبت رساندند.

جاویدی گفت : در هفته خبرنگار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس, خانه مطبوعات ,انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری و بسیج رسانه تلاش کردند تا با اجرای برنامه ها در پاسداشت این هفته گام موثری بردارند.

2
1
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0464 sec