شناسه خبر: 49867 منتشر شده در مورخ: 1397/5/18 ساعت: 11:48 گروه: استان ها  
به همت کانون بسیج رسانه شهید رهبر

دیدار و تقدیر از مدیر مسوول و هیئت تحریریه روزنامه تماشا

مسوول کانون بسیج رسانه شهید رهبر سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز گفت: در آستانه هفته خبرنگار کانون بسیج رسانه شهید رهبر سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز در یک حرکت ابتکاری با همراهی فرمانده ناحیه و معاونت فضای مجازی با حضور در روزنامه تماشا با مدیر مسوول و هیئت تحریریه این رسانه دیدار کرد.

دیدار و تقدیر از مدیر مسوول و هیئت تحریریه روزنامه تماشا

به گزارش بسیج رسانه فارس؛ رضا کوهی شوریجه مسوول کانون بسیج رسانه شهید رهبر سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در آستانه هفته خبرنگار کانون بسیج رسانه شهید رهبر سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز در یک حرکت ابتکاری با همراهی فرمانده ناحیه و معاونت فضای مجازی با حضور در روزنامه تماشا با مدیر مسوول و هیئت تحریریه این رسانه دیدار کرد.
کوهی شوریجه با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار این روز را به همه دست اندرکاران رسانه تبریک گفت و بیان کرد: وظیفه خود دانستیم قبل از فرارسیدن روز خبرنگار تلاش رسانه‌ها را ارج نهیم و سعی‌مان بر آن است که با تمام توان همکاری‌‌های لازم را با رسانه‌ها داشته باشیم و بتوانیم گامی مهم در راستای اهداف رسانه برداریم.
وی اظهار داشت: اعتماد سازی یکی از وظایف و نقش های مهم رسانه است و لازم است مطبوعات ما با نگاه واقع بینانه نسبت به انعکاس مسائل و مشکلات جامعه خود بیش از پیش تاثیرگذار باشند.
مطالبات مردم نباید توسط حلقوم‌ها و رسانه‌‌های کثیف مطرح شود
سرهنگ محمد جعفر دوستدار فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله(عج) شیراز در این دیدار ضمن تبریک به مناسبت هفته خبرنگار گفت: امروز با توجه به حجم عظیمی از شبکه‌‌های مجازی که راه اندازی شده، رفتارهای رسانه ای مردم تغییر کرده و رقبای عجیب و غریبی برای رسانه‌‌های مکتوب پیدا شده و جا دارد که رسانه‌‌های مکتوب در این حوزه ابتکار و خلاقیت بیشتری به خرج داده تا بتوانند همچنان میدان دار باشند و مردم را با خبرهای واقعی آگاه کنند. چه بسا رسانه‌‌های مکتوب بایستی تغییر رویکرد داده و به سمت تحلیل و نقد حرکت کنند و یادشان باشد که هنوز رسانه‌‌های مکتوب دارای سندیت هستند و هیچ چیزی نمی تواند جای آنها را بگیرد.  .
سرهنگ دوستدار، همچنین با توجه به نقش برخی رسانه‌‌های خارجی بیان کرد: رسانه‌‌های خارجی با تمام توان جنگ نرم را در کشور ما راه  اندازی کرده اند تا جوانان ما را به شیوه‌‌های مختلف نسبت به انقلاب بدبین کنند ولی به حول و قوه الهی جوانان این مرز و بوم از نقشه شوم آنها آگاه هستند و این وظیفه سنگین نیز برعهده شما است که در این مسیر حضوری فعال داشته باشید.
وی در ادامه افزود: باید شما متوجه این مهم باشید که مطالبات مردم نباید از حلقوم‌ها و رسانه‌‌های کثیف مطرح شود بلکه باید با تقویت رسانه‌‌های داخلی مطالبات مردم عزیزمان را پیگیر باشید و مردم هرگز احساس نکنند که نیازی به مراجعه به ماشین تبلیغات شوم آمریکایی، عربی و عبری دارند.
فرمانده سپاه ناحیه بقیه ا... شیراز اظهار کرد: امیدواریم قلم زدن هایمان در راستای اهداف الهی باشد و با این قلم زدن آبروی کسی را جریحه دار نکرده و شرمنده کسی نشویم که خدا نکرده در حق کسی اجحاف شده
باشد.
یارانه نقدی روزنامه‌ها از سال گشته کاهش یافته و جوابگوی چاپ روزنامه‌ها نمی باشد
قائم مقام صاحب امتیاز روزنامه «تماشا»، با اشاره به مشکلات اقتصادی رسانه‌‌های مکتوب گفت: از سال 96 به بعد یارانه نقدی روزنامه‌ها کاهش یافته و جوابگوی چاپ روزنامه‌ها نمی باشد. با توجه به گرانی شدید کاغذ و ملزومات چاپ در سال 97 عرصه بر ما تنگ شده و با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشتیم!
وی بیان کرد: متاسفانه وزارت ارشاد دارای خانواده پرجمعیتی است و آنها تنها دغدغه روزنامه‌ها را به تنهایی ندارند و با توجه به اینکه اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولتی و محدود است، دست آنها بسته است و توقع زیادی نمی توان از آنها داشت. اما سایر ارگان‌ها و نهاد‌ها باید به کمک رسانه‌ها به خصوص روزنامه‌ها که هزینه‌‌های سرسام آوری دارند بیایند و وظایف خویش را در قبال روزنامه‌ها انجام دهند.
مهدی آماده همچنین بیان کرد: با تداوم شرایط فعلی احتمال تعطیلی برخی روزنامه‌‌های فارس وجود دارد که با توجه به شرایط بد اقتصادی صفحات تمام روزنامه‌‌های استان به نسبت سال‌‌های گذشته کاهش پیدا کرده است. امید است که در این راستا مسئولین در کنار رسانه‌ها بتوانند تدبیری بیندیشند تا رسانه‌ها بتوانند ادامه کار را به طیب خاطر انجام دهند. چون با دغدغه‌‌های مالی دیگر انجام فعالیت بصورت حرفه ای و مطلوب میسر نمی باشد.

تماشا
تماشا
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 3.1828 sec