شناسه خبر: 49860 منتشر شده در مورخ: 1397/5/17 ساعت: 16:40 گروه: استان ها  
رئیس سازمان بسیج رسانه استان اردبیل:

قلم خبرنگار وحدت آفرین است

در عصر ارتباطات و اطلاعات خبرنگاران به عنوان یکی از ارکان نظام هستند که وظیفه آگاه سازی جامعه را برعهده دارند.

قلم خبرنگار وحدت آفرین است

به گزارش بسیج رسانه، رئیس سازمان بسیج رسانه استان اردبیل مقام خبرنگار و قدرت قلم و کلام خبرنگار در زمان حاضر را در ایحاد وحدت و انسجام در کشور را تاثیر گذار و مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: در عصر ارتباطات و اطلاعات خبرنگاران به عنوان یکی از ارکان نظام هستند که وظیفه آگاه سازی جامعه را برعهده دارند.

سرهنگ پاسدار علی لطفی افزود: خبرنگاران به مثابه سربازان جنگ نرم رسانه ای هستند که در روزگار کنونی که کشور با هجمه ای از توطئه ها روبروست و با ابزارهای قدرتمند رسانه ای که در اختیار دارد سعی در تشویش اذهان عمومی بویژه نسل جوان نسبت به نظام و انقلاب دارد که در این برهه نفوذ کلام و قدرت بیان و روشنگری خبرنگاران نسبت به حقایق می تواند موحب وحدت و انسجام در جامعه گردد.

وی ضمن تاکید بر نقش رسانه‌های جمعی و اصحاب قلم در عصر کنونی که عصر جنگ روانی است، تصریح کرد: روزی که سلولهای حرکتی رسانه‌ها توسط جمعی به حرکت درمی‌آید و اتفاقات جامعه را در کوتاه ترین زمان می‌توانند نشر دهند و همه را متوجه آنها گردانند، روزی که رخدادها نمی‌توانند حیات پیدا کنند مگر با قلم‌های این قشر زحمتکش، در واقع کسانی که صلح جهانی را می‌توانند رقم بزنند.

 رئیس سازمان بسیج رسانه استان اردبیل نقش خبرنگاران و اهالی رسانه در بصیرت‌افزایی جامعه را بسیار خطیر دانست و اظهار داشت: صاحبان قلم با فراخ دستی خود می‌توانند مطالبات عمومی، اجتماعی و بین‌المللی را در جهان شکل داده و قالبهای مختلف را بر جامعه تعریف کنند و بدین گونه بر بصیرت و هم‌افزایی در جامعه بیافزایند.

سرهنگ لطفی از خبرنگاران به عنوان نگهبانان بیدار جامعه یاد کرد و بیان داشت: خبرنگار باید با فکر و اندیشه خود و در راستای حفظ منافع ملی خبرهایی جالب و استاندارد تنظیم کند به نحوی که ذوق و هیجان دیدن و خواندن را در مخاطب افزایش داده و خوانندگان از آن لذت ببرند.

رئیس سازمان بسبج رسانه استان با تاکید بر نقد منصفانه خبرنگاران در قبال عملکردهای مسئولان، پاسخ دهی صریح شفاف و بدون ابهام را از وظایف مسئولان و مدیران دانست و تصریح کرد: نقد های سازنده و ارائه راهکار از سوی خبرنگاران و مطالبه پاسخ مشکلات و مصائب مردم و جامعه، کمک حال مسئولان در امر اداره امور اجرایی بوده به شرطی که آستانه انتقاد پذیری و توجه به این نقدها در مسئولان بالا باشد.

سرهنگ لطفی در ادامه صحبت های خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اهل رساته ادامه دادن راه و هدف این شهیدان را از وظایف خبرنگاران عنوان کرد و گفت: خبرنگاران آموخته های خود را مدیون شهدا هستند اصالت قلم و زبان را از خلقت معشوق و تجدید پیمان با شهدا به دست آورده اند.

این مقام مسئول سپاه استان اظهار داشت: کسب و تهیه و جمع آوری اخبار مختلف و انتقال آن ها از طریق وسایل و ارتباطات جمعی به وجود جامعه روح می بخشد تا به نظم در جامعه و مبارزه با سودجویی ها، تضادها، دودلی ها، بی اخلاقی ها و قانون گریزی ها کمک کنند.

وی افزود: خبرنگار با سرعت عمل و حق طلبی و با صداقت گفتار در جنگ نابرابر جنگ نرم از جامعه خود دفاع می کند و اینجاست که روز خبرنگار معنا پیدا میکند.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 4.6057 sec