شناسه خبر: 49705 منتشر شده در مورخ: 1397/4/14 ساعت: 18:58 گروه: استان ها  
روابط عمومی بسیج رسانه فارس خبر میدهد:

جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» از ۱۶ تیرماه خبرنگاران فارس را فرا می‌خواند

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس از برگزاری نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در این استان خبر داد و گفت: خبرنگاران از ۱۶ تیر تا ۳۱ شهریورماه سال جاری می‌توانند آثار خود را به این سازمان ارسال کنند.

جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» از ۱۶ تیرماه خبرنگاران فارس را فرا می‌خواند

به گزارش روابط عمومی فارس ، مصطفی اژدری، مسئول سازمان بسیج رسانه فارس امروز، ۱۴ تیرماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز از برگزاری نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در این استان خبر داد و گفت: برای نخستین بار این جشنواره در سطح استان فارس برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این جشنواره دارای دو مرحله استانی و کشوری است، افزود: موضوعات این جشنواره دارای دو بخش کشوری و استانی است بدین صورت که برخی از موضوعات تنها مختص به استان فارس بوده و مرحله کشوری ندارند اما سایر موضوعات دارای مرحله کشوری هستند.
اژدری با اشاره به بخش‌های کشوری این جشنواره گفت: مقاومت و دفاع مقدس، مسائل صنفی خبرنگاران، بصیرت و دشمن‌شناسی، اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، خدمات اجتماعی و محرومیت‌زدایی از جمله بخش‌های کشوری این جشنواره هستند.

شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع)؛ بخش ویژه جشنواره کشوری

 
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس ادامه داد: البته یک بخش ویژه با عنوان «شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع)» نیز برای بخش کشوری در نظر گرفته شده که تنها مختص استان فارس است.
وی با اشاره به محورهای این جشنواره گفت: این جشنواره در محورهای عکس، موشن گرافی، خبر، گزارش و کاریکاتور برگزار می‌شود و برگزیدگان مرحله استانی به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد
اژدری به بخش‌های استانی اشاره کرد و گفت: این موضوعات از سوی ادارات خاصی که در ستاد برگزاری جشنواره با ما همکاری داشته‌اند، انتخاب شده و هدایای آن‌ها نیز همان ادارات متقبل می‌شوند ضمن اینکه برخی از این موضوعات تنها در یک بخش خاص هستند.
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس گفت: موضوع «سازگاری با کم‌آبی» در تمام بخش‌ها و از سوی اداره آبفا، موضوع «معضل پلاستیک» در بخش کاریکاتور، موضوع «سختی‌های کار محیط بانان» در بخش خبر و موضوع «مشارکت مردم در حفظ محیط زیست» در بخش عکس از جمله موضوعاتی هستند که توسط اداره‌کل محیط زیست استان فارس انتخاب شده‌اند.
وی ادامه داد: همچنین موضوع «سواد رسانه‌ای» در ۳ بخش موشن‌گرافی توسط سازمان فضای مجازی سراج، موضوع «رسانه و اجرای کردن اصل هشتم قانون اساسی درباره امر به معروف و نهی از منکر» توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس از دیگر موضوعات بخش استانی جشنواره هستند.
اژدری، بازه زمانی و مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره را از ۱۶ تیرماه تا ۳۱ شهریورماه سال جاری اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به‌صورت چاپ شده و همچنین فایل ورود به‌صورت حضوری به سازمان بسیج رسانه فارس تحویل دهند.

۲۹ مهرماه؛ زمان برگزاری اختتامیه مرحله استانی جشنواره 
رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه زمان برگزاری اختتامیه مرحله استانی این جشنواره ۲۹ مهرماه سال جاری انتخاب شده است، گفت: در برگزاری این جشنواره ادارات و نهادهای مختلفی از جمله دفتر فرهنگی ـ اجتماعی استانداری فارس، صدا و سیما، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ستاد کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس، معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه فجر فارس، معاونت فرهنگی سپاه فجر فارس، اداره‌کل صنعت،‌ معدن و تجارت، اداره‌کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس، شرکت آب منطقه‌ای، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، سازمان فضای مجازی سراج، مدیریت شهرک‌های صنعتی و همچنین گروه چاپ نشر و انتشارات کامیاب یاری داده‌اند.
وی با یادآوری اینکه هخبرنگاران در تعداد آثار ارسالی و همچنین شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره آزاد هستند، گفت: علاوه بر این‌ها از ۳ رسانه‌ای که خبرنگاران آن بیشترین تعداد آثار را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده‌اند، تجلیل به عمل خواهد آمد.
اژدری در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه بسیج رسانه فارس فعالیت‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است، راه‌اندازی کانون‌های بسیج رسانه در شهرستان‌های فارس، برپایی دوره‌های فقه و رسانه و همچنین اردوهای جهادی را از جمله این برنامه‌ها برشمرد.

 

 

487
363
3
25
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.1277 sec