شناسه خبر: 49683 منتشر شده در مورخ: 1397/4/10 ساعت: 08:28 گروه: استان ها  
در نشست هم‌اندیشی فرمانده سپاه فتح با اصناف مطرح شد

بوعلی: ناامنی گرایش سیاسی نمی‌شناسد/رسانه‌ها نظرات بازاریان را منتقل کنند

بوعلی: ناامنی گرایش سیاسی نمی‌شناسد/رسانه‌ها نظرات بازاریان را منتقل کنند

به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه:

نشست صمیمی شورای اصناف و بازاریان و هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج اصناف با سردار بوعلی فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در این نشست فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور به مرتبط بودن آن با بخش‌های مختلف اشاره کرد و گفت: یک بحث جهانی داریم که مرتبط با همه جهان است و تنها به ایران ختم نمی‌شود.

این فرمانده ارشد نظامی با بیان این که استکبار جهانی همیشه به دنبال سیطره بر کشورهای ضعیف‌تر بوده‌اند افزود: آن چه که برای آن‌ها مهم است حفظ منافع و به دست آوردن منابع به هر طریق ممکن است.

بوعلی در ادامه گفت: هر جا احساس کنند که جریانی منافع آن‌ها را به خطر می‌اندازد به فکر حذف آن جریان هستند برای مثال در خاورمیانه به این نتیجه رسیده‌اند که عمده منافع آن‌ها در این منطقه است و کمربندی از شرق آسیا از اندونزی گرفته تا شاخ آفریقا برای خود تصور کرده‌اند که برای رسیدن به منافع خود نباید اجازه ایجاد ثبات در این مناطق داده شود.

فرمانده سپاه فتح بیان کرد: نمونه بارز آن بلایی بود که بر سر مالزی و اقتصاد آن کشور آوردند ولی با کمک مردم از آن بحران و بلا عبور کردند.

وی سیاست کمربند ناامنی را مهم‌ترین سیاست آمریکا برای رسیدن به اهداف خود در این کشورها دانست و گفت: این تئوری در شورای امنیت ملی آمریکا مطرح و تصویب شده که به هیچ عنوان نباید کشور قدرتمندی در منطقه باشد.

این فرمانده ارشد نظامی به نظریه دیگری مبنی بر موضوع تروریست پروری توسط آمریکایی‌ها برای ضربه زدن به کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: آن‌ها به هیچ حدی کمتر از هرج و مرج راضی نمی‌شوند تا بعد به عنوان ناجی وارد کشورهای هدف شوند.

وی به بلاهایی که بر سر کشورهایی مثل عراق و یمن و سوریه و افغانستان آورده‌اند اشاره کرد و گفت: این کشورها را 100 سال به عقب برگرداندند و زیرساختی برای آن‌باقی نگذاشتند.

بوعلی با بیان اینکه اگر یک روز به ایران ورود پیدا کنند هیچگاه به حداقل‌ها راضی نمی‌شود خاطرنشان کرد: سوری‌ها سنی و علوی بودند که این بلا را بر سر آن‌ها آوردند و سر می‌بریدند که اگر روزی به ایران ورود پیدا کنند چه خواهند کرد؟.

فرمانده سپاه فتح به نقشه‌ای که آمریکایی‌ها برای ایران داشتند اشاره کرد و گفت: تروریست‌های تکفیری را تا نزدیکی مرزهای ایران آوردند که نشان دهنده اهداف آن‌ها در ایران بود.

وی به بخش داخلی مبحث خود اشاره کرد و گفت: در خانه خود هر چه امکانات داشته باشیم وقتی ناامنی باشد دچار مشکل می‌شویم.

بوعلی افزود: در این مورد گرایش‌های سیاسی دیگر مطرح نیست و همه در امنیت مشترک هستیم و نباید به گونه‌ای رفتار کنیم که امنیت دچار مشکل شود چرا که اگر اتفاقی بیفتد به مصداق همان مثل است که می‌گوید گر پرده برافتد نه تو مانی و نه من.

وی تدبیر را نکته مهم و اساسی دانست و افزود: بی‌تدبیری مسؤولان موجب ایجاد ناامنی می‌شود و لذا باید باید با اولویت‌بندی کارها و با تدبیر بهتر جلوی مشکلات را در کشور و در استان بگیریم.

این فرمانده ارشد نظامی با بیان این که ما هم در سپاه از اینکه به مردم فشار می‌آید نگران و ناراحت هستیم تصریح کرد: فشار کمرشکنی روی افراد سطح پایین جامعه است که همه مسؤولان باید به این موضوع فکر کنند و برای رفع مشکلات با تدابیر بیشتر و بهتری اقدام شود.

وی با بیان این که باید دشمن را بشناسیم چرا که برای آن‌ها هیچ چیز تفاوت ندارد گفت: تنها به دنبال ضعیف کردن طرف مقابل و در نهایت غارتگری هستند.

فرمانده سپاه فتح به نگرانی‌های خود از برخی مشکلات از جمله تورم و گرانی اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه هم باید سراغ بازاریان بروند و نظرات و پیشنهادات آن‌ها را برای بهبود وضعیت بازار منتقل کنند.

در نشست هم‌اندیشی فرمانده سپاه فتح با اصناف مطرح شد
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 4.7515 sec