شناسه خبر: 49594 منتشر شده در مورخ: 1397/3/20 ساعت: 15:37 گروه: خراسان رضوی  
در جلسه مشترک با خانه مطبوعات خراسان رضوی مطرح شد

ظرفیت بسیج رسانه در خدمت تمام اصحاب رسانه

در جلسه مشترک خانه مطبوعات با مسؤول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی بر بهره‌مندی همه اصحاب رسانه از ظرفیت‌های سازمان بسیج رسانه تأکید شد.

ظرفیت بسیج رسانه در خدمت تمام اصحاب رسانه

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی، جلسه مشترک اعضای خانه مطبوعات استان با مسؤول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی در محل اتاق جلسات این سازمان برگزار شد.

 

حسینعلی آریانی در این جلسه ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزشمند بسیج رسانه استان در سال گذشته، اظهار کرد: اقدامات بسیج رسانه در فعالیت یک سال اخیر، فعالیت‌های انسجام بخش، هم‌افزایی جریان رسانه‌ای تراز انقلاب بوده است.

 

وی ادامه داد: به‌منظور هم‌افزایی جبهه رسانه‌ای انقلاب لازم است جلسات منظم و مستمری بین رسانه‌های استان شکل بگیرد تا برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری برای همبستگی رسانه‌ای استان شکل بگیرد.

 

مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی به ظرفیت‌های بسیج رسانه اشاره کرد و گفت: بسیج رسانه ظرفیت‌های بسیاری دارد که می‌تواند در اختیار همه جامعه رسانه استان قرار گیرد.

 

عباس محمدیان نیز در این جلسه به اهمیت دوری رسانه‌ها از سیاست زدگی و برخوردهای حزبی اشاره و اظهار کرد: نباید به جریان رسانه نگاهی حزبی داشت زیرا رسالت اصل یو قطعی خود که صداقت در انتقال اخبار است را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

 

وی با تأکید بر این‌که باید از همه ظرفیت‌ها برای به‌کارگیری متخصصین رسانه در رسانه‌ها بهره جست، یادآور شد: فعالیت رسانه‌ای امری حرفه‌ای و تخصصی است که مجموعه‌های متولی همچون خانه مطبوعات باید برای تربیت و قرار گرفتن افراد لایق و متخصص در رسانه‌ها تلاش کنند.

 

مسؤول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی به اقدامات تعاملی این سازمان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های زیادی برای تعامل، همدلی و هم‌زبانی بین اصحاب رسانه انجام شد که تا حدی نیز محقق شده است.

 

وی با بیان این‌که سازمان بسیج رسانه علاوه بر دنبال کردن حفظ انسجام رسانه‌ای در استان، مأموریت‌های دیگری را نیز پیگیری می‌کند، افزود: تقویت و کارآمد سازی جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی، اندیشه‌ورزی از طریق خرد جمعی، تشکیل شوراهای اندیشه‌ورز و حضور نخبگان رسانه‌ای و تربیت و آموزش کادر خبرنگار انقلابی، بخشی از راهبرد بسیج رسانه خراسان رضوی در سال جاری است.

 

محمدیان ادامه داد: مراحل تثبیت این سازمان از طریق تدوین برنامه‌هایی با رویکرد تقویت هم‌افزایی و تعامل بین اصحاب رسانه در سال 96 صورت گرفت که در کنار آن، با برگزاری نشست‌های مدیران رسانه، مراسم روز خبرنگار، اردوهای رسانه‌ای و ضیافت اندیشه به دنبال نزدیک کردن اصحاب رسانه با یکدیگر بود.

 

وی، مهم‌ترین دغدغه اهالی رسانه را مسائل مالی و نبود حمایت مادی و معنوی از آنان دانست و خاطرنشان کرد: نبود ثبات مدیریتی در رسانه‌های استان، دیگر مشکلی است که جامعه رسانه‌ای خراسان رضوی با آن مواجه بوده و هست.

 

مسؤول سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی اضافه کرد: پاسخگویی در بین بسیاری از مسؤولان جایی ندارد درحالی‌که این امر باید به رویه‌ای معمول تبدیل شود، رسانه باید سؤال کند و مسؤول مورد سؤال قرار گیرد و پاسخگو باشد.

 

 

انتهای پیام/

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0623 sec