شناسه خبر: 49585 منتشر شده در مورخ: 1397/3/19 ساعت: 13:57 گروه: خراسان رضوی  
فرمانده سپاه امام رضا (ع):

رسانه‌ها دستاوردهای انقلاب را به نسل جدید منتقل کنند

سردار نظری گفت: باید گذشته 40 ساله انقلاب اسلامی و دستاوردهای با اهمیت، غیرقابل‌انکار و بسیار بزرگ که در نتیجه پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار این نظام اسلامی حاصل‌شده، به‌طور گسترده به نسل جدید معرفی شود.

رسانه‌ها دستاوردهای انقلاب را به نسل جدید منتقل کنند

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی، سردار یعقوب‌علی نظری شب گذشته در دومین «ضیافت اندیشه» اصحاب رسانه استان با اشاره به پشت سر گذاشتن روز قدس، اظهار کرد: نگاه ما به قدس، پاره تنی است و در مقیاس و جغرافیای اعتقادی به قدس نگاه و عمل می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: اولین کاری که انقلاب اسلامی در ارتباط با قدس و ملت فلسطین کرد، امید بخشی بود؛ در نتیجه همه تلاش‌هایی که اعم از جنگ‌های عربی، چریکی و پارتیزانی صورت گرفته بود، مردم فلسطین نه‌تنها نتوانستند به مقصود خود برسند بلکه واپس‌گرا شدند اما با پیروزی انقلاب اسلامی این امید به مردم فلسطین بازگشت.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع)، ارتقای موضوع فلسطین از موضوعی عربی به اسلامی را دستاورد انقلاب اسلامی دانست و افزود: آفرینش بخش‌های عملیاتی گسترده در ارتباط با تحقق این آرمان، حماس، گردان‌های عملیاتی، پشتوانه حزب‌الله، خط مقاومت و همه این‌ها خروجی انقلاب اسلامی در ارتباط با فلسطین است که تأکید داریم قدس از انقلاب اسلامی جدایی‌پذیر نیست.

 

وی اضافه کرد: دلیل دست‌وپا زدن استکبار این است که در واقع اسرائیل، گروگان جهان اسلام و جمهوری اسلامی است؛ امروز اسرائیل به‌شدت تحت سیطره و تهدید نیروهای انقلاب قرار دارد.

 

نظری با بیان این‌که اسرائیل جرأت اقدام علیه انقلاب اسلامی ندارد، خاطرنشان کرد: موشک‌هایی که به سمت اسرائیل رفت، در نتیجه یک اقدام اسرائیل برای امتحان کردن جمهوری اسلامی بود که ببیند تصمیم انقلاب اسلامی در مقابل اقدام اسرائیل چه خواهد بود، انقلاب اسلامی پاسخ داد، شدید هم پاسخ داد و این پیام صادر شد که اگر موضوع تکرار شود، هدف بعدی تل‌آویو خواهد بود.

 

وی با اشاره به نقش رسانه‌ها در تبیین دستاوردهای انقلاب و جایگاه بین‌المللی آن، بیان کرد: مهم‌ترین چالش ما در کشور، چالش معیشت است، در این مقطع هیچ چالشی مهم‌تر از معیشت نیست و توجه به راهبرد استکبار در این موضوع نیز حائز اهمیت است.

 

فرمانده سپاه امام رضا اضافه کرد: برای دشمن رابطه معیشت با استقلال و معیشت با عزت مورد توجه نیست بلکه همیشه رابطه معیشت با تحریم، معیشت با موشک، معیشت با خط مقاومت و حمایت از فلسطین و یمن مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

 

وی تصریح کرد: جوان ما وضع موجود را با آرمان‌ها تحلیل می‌کند نه با گذشته، فکر می‌کند همه محصولاتی که امروز در اختیار جامعه اسلامی و انقلابی قرار دارد، به‌سادگی به‌دست‌آمده و گاهی ما نیز ندانسته در میدان دشمن بازی می‌کنیم، ادعا و هدفمان چیز دیگری است اما عملمان در مسیر اهدافی غیر از اهداف خودمان است.

 

نظری با تأکید بر اهمیت انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جدید، خاطرنشان کرد: باید گذشته 40 ساله انقلاب اسلامی و دستاوردهای با اهمیت، غیرقابل‌انکار و بسیار بزرگ که در نتیجه پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار این نظام اسلامی حاصل‌شده، به‌طور گسترده به نسل جدید معرفی شود و آینده را مبتنی بر سه اصل «گذشته، حال و آرمان» تحلیل کنیم.

 

وی با بیان این‌که اگر عمل خود را بر سه اصل مذکور تنظیم کنیم، به نقطه امیدبخش می‌رسیم، افزود: امروز نیز دنیای استکبار همین محورها را دنبال می‌کند اما وقتی بحث غزه مطرح می‌شود، می‌گویند پولی که شما به جبهه مقاومت، حزب‌الله و یمن می‌دهید، چرا به گرسنگان خودمان نمی‌رسد و به آنان کمک نمی‌شود درحالی‌که عنصر امنیت را از این معادله حذف کرده.

 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) اظهار کرد: محتوای آماده‌شده برای انتقال به نسل جدید نداریم و تولید چنین محصولاتی، کار رسانه عمیق و جدی می‌طلبد، مواد اولیه تولید این دست محتوا در تاریخ انقلاب اسلامی، راهبردهای امروز نظام اسلامی و همچنین مواضع استکبار وجود دارد.

 

وی اضافه کرد: اگر مؤلفه‌های قدرت و توانایی داخلی را بشناسیم، می‌توانیم بر بخش عمده مشکلات غلبه کنیم همان‌طور که ادعا می‌کنیم حداقل 40 درصد مشکلات استان هیچ ارتباطی با تحریم‌ها ندارد و با شناخت مؤلفه‌های قدرت و ظرفیت‌ها در استان قابل‌حل است.

 

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1218 sec