شناسه خبر: 49571 منتشر شده در مورخ: 1397/3/17 ساعت: 09:31 گروه: استان ها  

چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان کردستان برگزار می‌شود

چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در محورها و بخش‌های مختلف در استان کردستان برگزار می‌شود.

چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان کردستان برگزار می‌شود

به گزارش بسیج رسانه، نشست هماهنگی برگزاری چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان در دفتر خبرگزاری فارس و با حضور معاون راهبردی سپاه بیت‌المقدس، مسوول سازمان بسیج رسانه استان، مدیران خبرگزاری‌های ایرنا، ایسنا و ایکنا و فارس، سرپرست روزنامه کیهان و مدیرمسوول روزنامه روژان فارس، معاون مدیرکل روابط عمومی استانداری و مسوول روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

 


مسوول سازمان بسیج رسانه استان کردستان، موضوعات اصلی جلسه را  جشنواره رسانه‌ای ابوذر و کمیته رسانه ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان نام برد.

 


اصغر عبدی‌فر محورهای جشنواره ابوذر امسال را ، مقاومت و دفاع مقدس، بصیرت و دشمن‌شناسی، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی،  آسیب‌های اجتماعی، خدمات اجتماعی و محرومیت‌زدایی و بیان مسائل و مشکلات صنفی خبرنگاران، نقش توسعه در امنیت و برعکس، نقش مرز در توسعه استان و وحدت میان اقوام و مذاهب عنوان کرد.

 

 

وی در ادامه افزود: خبر، مصاحبه، عکس، گزارش، تیتر، یادداشت و سرمقاله و کاریکاتور از بخش‌های چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر است.

 

 

مدیر خبرگزاری فارس استان کردستان و دبیر جشنواره رسانه‌ای ابوذر از ارسال حدود ۲۰۰ اثر به دبیرخانه سومین دوره این جشنواره خبر داد و گفت: استقبال خوب اصحاب رسانه و خبرنگاران استان ما را ترغیب کرد که امسال این جشنواره را با قدرت بیشتری استارت بزنیم.

 

 

توفیق مفاخری از همکاری و حمایت دفتر نماینده ولی فقیه، استانداری، سپاه بیت‌المقدس، سازمان صنعت، معدن و تجارت، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حوزه هنری، ارشاد اسلامی، اتاق بازرگانی، مخابرات استان و شورای اسلامی و شهرداری سنندج در برگزاری جشنواره سوم قدردانی کرد و گفت: امیدواریم امسال نیز این حمایت‌ها گسترده‌تر شود.

 

 

وی افزود: فراخوان چهارمین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر در ماه جاری منتشر خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند براساس محورها، بخش‌ها و زمان‌های تعیین‌شده آثار خود را برای داوری به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.

 

 

مجید سلیمانی رئیس خبرگزاری ایرنا در استان کردستان هم در ادامه این جلسه بیان کرد: با توجه به شرایط استان و موضوع کم‌آبی و خشکسالی، توجه به نخبگان با توجه به شعار سال و حمایت از کالای ایرانی، ترویج فرهنگ مصرف کالای ایرانی و عدم استفاده از کالای خارجی، زنان سرپرست خانوار و فرزندان طلاق، بیکاری و استفاده از  مرزها به عنوان فرصت و تهدید را در این جشنواره محور قرار داد.

 

 

سرپرست روزنامه کیهان و مدیرمسوول روزنامه روژان در این نشست تاکید کرد: باید خروجی این جشنواره منجر به تقویت مجموعه شود.

 

 

سلیمان الله‌مرادی، عدم رعایت استانداردهای لازم در عرصه خبرنویسی را مشکل عمده رسانه‌های کردستان نام برد و گفت: بدون توجه به دیدگاه شخصی باید رسانه‌ها رسالت خود را انجام دهند.

 

 

مدیر خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در استان کردستان در ادامه این نشست بیان کرد: با توجه به برگزاری سه دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر در ایتان، باید آسیب‌شناسی آن را مدنظر داست.

 

 

مجید آوج با بیان اینکه  زبان هنر می‌تواند به توسعه استان کمک کند، افزود: باید فضای رسانه‌ای خروجی قابل‌توجهی در خصوص بیان مشکلات مردم و عمران و توسعه استان داشته باشد.

 

 

مسوول روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اهمیت و ارزش جشنواره رسانه‌ای ابوذر، اظهار داشت: مدیران باید انتقادپذیر باشند و رسانه‌ها در وصف مدیران، بیان مشکلات و رساندن پیام مردم به گوش مسوولین از رسالت خود رویگردان نباشند.

 

 

حمید غدیری  تاکید کرد: هدف از برگزاری جشنواره رسانه‌ای ابوذر چرخش سیر قلم در مسیر  اهداف نظام است و چون این جشنواره از لحاظ اندیشه و حضور جشنواره‌ای طبیعی و آزاد است لذا اثرپذیری و خدمت قلم آن باید در راستای بیان مشکلات مردم باشد.

 

 

انتهای پبام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0765 sec