شناسه خبر: 49568 منتشر شده در مورخ: 1397/3/13 ساعت: 19:30 گروه: استان ها  

رسانه ها گرد و غبار غفلت از اندیشه های امام و رهبری را بزدایند

رئیس سازمان بسیج رسانه آذربایجان غربی گفت: رسانه ها اهداف و آرمانهای امام خمینی (ره) را بازخوانی کرده و اجازه ندهند گرد و غبار زمان بر روی اندیشه های ناب امام (ره) نشسته و ما را غافل کند، همچنین باید برای ترویج اندیشه های مقام معظم رهبری و عملیاتی شدن آنها تلاش کنند.

رسانه ها گرد و غبار غفلت از اندیشه های امام و رهبری را بزدایند

به گزارش بسیج رسانه آذربایجان غربی، یوسف حق دوست امروز در گفت و گو با خبرنگار ما با تسلیت سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد به تبیین و بازخوانی اهداف و ارمانهای امام راحل از انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: امام راحل آرمانهاه و اهداف انقلاب اسلامی را براساس 3 محور استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بنا کرده است.

وی ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل اخلاقی با تکیه بر ایمان و تقوا، مبارزه با فساد و تباهی و بالا بردن سطح آگاهی های عمومی و رفع تبعیض را از اهداف امام راحل از انقلاب در حوزه فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: سرنگونی حکومت استبداد شاهنشاهی، ایجاد حکومت مردمی و مستقل، اداره کشور براساس اصول اسلامی، دعوت به خیر و نفی هرگونه ستمگری و ستم پذیری و تامین امنیت و آزادی قانونمند نشریات و مطبوعات و اجتماعات از آرمانهای سیاسی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بود.

حق دوست توجه به قشر آسیبپذیر جامعه را از اهداف و ارمانهای امام خمینی (ره) برشمرد و افزود: امام راحل پابرهنگان را جزو پشتوانه های عظیم انقلاب اسلامی قلمداد می کردند؛ پایان بخشیدن به غارت بیت المال از طرف خاندان پهلوب، صیانت از ذخایر و معادن کشور و تلاش در راستای پیشرفت تکنولوژی، استقلال و خودکفایی اقتصادی و وریشه کنی فقر و محرومیت زدایی را می توان از اصول اقتصادی از منظر امام خمینی (ره) مطرح کرد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در چهار دهه گذشته در راستای تحقق اندیشه های امام راحل گفت: تحقق کامل اندیشه ها و آرمانهای انقلاب اسلامی و امام راحل خط بطلانی بر الگوهای سرمایه داری، کمونیستی و ماتریالیستی خواهد بود از این رو استکبار جهانی در 40 سال گذشته با توطئه های گوناگون در حال موضع گیری و سنگ اندازی در راه تحقق این اهداف متعالی بوده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه آذربایجان غربی تلاش برای نفی موجودیت نظام جمهوری اسلامی و براندازی نظامی و تحمیل 8 سال جنگ را از جمله توطئه های دشمنان خواند که با ایستادگی ملت ایران به نتیجه نرسید.

حق دوست اذعان داشت: دشمن در آخرین حربه، معاش مردم را مورد هدف قرار داده است و با تحریم و سناریوهایی که کفار قریش در شعیب ابی طالب بر سر پیامبر آوردند، در تلاش برای فشار اقتصادی بر ملت ایران هستند درحالیکه نظام جمهوری اسلامی همچون پیامبر(ص) تسلیم نشده و با هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری محکم وقوی در حال حرکت روبه جلو است.

وی مسولیت رسانه ها را در تبیین آرمانها و اهداف امام راحل بسیار سنگین شمرد و گفت: گیرایی، جذبه و برحق بودن سخنان امام خمینی (ره) در دوران مبارزات باعث شده بود که مردم و اصحاب رسانه خود را مکلف بر نشر بیانات ایشان در قالب نوار و شبنامه بدانند، امروز نیز بعد از چهار دهه نقش رسانه ها در ترویج اندیشه های امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری بسیار مهم است.

حق دوست گفت: اندیشه های امام راحل مرز کشورها را در نوردیده و دشمنان صهیونیستی و استکبار جهانی از عظمت و بزرگی اندیشه های امام راحل در خوف و هراس هستند بخشی از این ها را مدیون مجاهدان قلم هستیم که این راه پایان ندارد.

وی تأکید کرد: رسانه ها اهداف و آرمانهای امام خمینی (ره) را بازخوانی کرده و اجازه ندهند گرد و غبار زمان بر روی اندیشه های ناب امام (ره) نشسته و ما را غافل کند، همچنین باید برای ترویج اندیشه های مقام معظم رهبری و عملیاتی شدن آنها تلاش کنند./ز

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 4.5895 sec