شناسه خبر: 49489 منتشر شده در مورخ: 1397/2/27 ساعت: 12:57 گروه: استان ها  
اردوی رسانه‌ای بسیج رسانه در دل خدمت جامعه پزشکی

بیمارستان صحرایی عورکی چابهار؛ مجالی برای خدمت بی منت/ پزشکان طبابت کردند و خبرنگاران نگاشتند

بیمارستان صحرایی شهید مولوی مصطفی جنگی‌زهی در بخش عورکی شهرستان چابهار در حالی برگزار شد که در این بیمارستان علاوه بر جامعه پزشکی جهادگر، اصحاب رسانه نیز به گونه‌ای دیگر مجاهدت نمودند.

بیمارستان صحرایی عورکی چابهار؛ مجالی برای خدمت بی منت/ پزشکان طبابت کردند و خبرنگاران نگاشتند

به گزارش بسیج رسانه، بیمارستان صحرایی شهید مولوی مصطفی جنگی‌زهی در بخش عورکی شهرستان چابهار برگزار شد و در این بیمارستان خدمات پزشکی زیادی برای مردم محروم و مظلوم منطقه به صورت رایگان ارائه شد.

 

در این بیمارستان بخش‌های مختلف درمانی از جمله  دندان‌پزشکی، تزریقات، آزمایشگاه، ارتوپد، چشم‌پزشکی، اطفال، اتاق عمل، پزشک عمومی و ... حضور داشتند و که به اذعان پزشکان، برخی مردم منطقه تا کنون به پزشک متخصص حتی رجوع نکرده بودند.

 

مولانا ترنج‌زر: این خدمات، برکت جمهوری اسلامی و سپاه عزیز است

مولانا ترنج زر، امام جمعه بخش عورکی شهرستان چابهار در مراسم افتتاح این بیمارستان ضمن خیرمقدم به حاضرین و تشکر از برپایی این بیمارستان در بخش عورکی اظهار داشت: این برکت نظام جمهوری اسلامی و خدمات سپاه عزیز است که شاهد خدمت رسانی به مردم محروم هستیم.

 

وی تصریح کرد: امروز نظر آمریکا و اسرائیل این است که سپاه بزرگترین دشمن جهان است، اما علت این عزت و علاقه مردم به سپاه و بسیج، همین خدماتی است که باعث شده است سپاه در قلب مردم جای داشته باشد.

 

امام جمعه بخش عورکی شهرستان چابهار افزود: مردم همه با هم برادر هستند و در این نظام فرقی ندارد شیعه باشی یا سنی. امروز کسانی می‌خواهند در استان ما برای ایجاد تفرقه تبلیغ کنند که این نظام برای شیعیان است و به اهل سنت خدمت نمی‌کنند و آیا این خدمت به مردم اهل سنت نیست که در یک روستای دور افتاده برای خدمت به مردم، پزشک و پرستار و ... از تهران و دیگر شهر‌ها عازم می‌شوند و در کنار این مردم محروم حضور پیدا نمی‌کنند.

 

مولانا ترنج زر تاکید کرد: دشمن با جنگ پیروز نشد همانگونه که در هشت سال دفاع مقدس یا در اقداماتی دیگر که علیه این ملت انجام داده بود و این به خاطر حضور مردم و رهبری حضرت آقا بود و امروز تلاش دارد تا با ایجاد تفرقه بین ما دو دستگی بیاندازد.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم حد تشکر از سپاه را انجام داده و به جای بیاوریم، اما از جانب هزاران نفر از مردم منطقه صدای تشکر خود را به شما می‌رسانیم.

 

سردار ناظری: فلسفه وجودی انقلاب بر پایه خدمت به محرومین بوده است

سردار محمد ناظری، جانشین فرماندهی سپاه سلمان نیز در این مراسم اظهار داشت: ما در جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و انقلاب اسلامی بر پایه سه عنصر حضور مردم، وحدت ملی و رهبری ولایت فقیه به ثمر نشست.

 

وی تصریح کرد: این انقلاب بعد از پیروزی نیز به خود مردم سپرده شد و همانگونه که دیدید در چهاد دهه گذشته به خوبی در قبال دشمنی‌ها به خوبی از آن حفاظت کردند.

 

جانشین فرماندهی سپاه سلمان همچنین تاکید کرد: فلسفه وجودی انقلاب بر پایه خدمت به محرومین بوده است و همانگنه که دیدید امام خمینی (ره) فرمودند که یک تار موی کوخ نشینان را با کاخ نشینان عوض نمی‌کنم.

 

جهاد خبرنگاران در دمای بالای 40 درجه

البته این تنها پزشکان نبودند که از این عرصه جهاد استفاده لازم را بردند؛ چرا که اصحاب رسانه نیز با خدمتی جهادگونه در دمای بالای 40 درجه منطقه برای رساندن پیام محرومیت این مردم مظلوم خود را به آنجا رساندند.

 

سازمان بسیج رسانه استان سیستان و بلوچستان نیز همگام با بسیج جامعه پزشکی با برگزاری یک اردوی رسانه‌ای، اصحاب رسانه را برای نشان دادن درد و محرومیت مردم چابهار و جهاد و خدمت جامعه پزشکی به این مردم به آنجا فرستاد.

 

 

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.2114 sec