شناسه خبر: 49437 منتشر شده در مورخ: 1397/2/16 ساعت: 11:49 گروه: استان ها  

حمایت از کالای ایرانی نباید تنها در حد حرف باشد

رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان با تأکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی نباید فقط در حد حرف باشد گفت: دولتمردان باید به توانایی کشورمان در تولید کالا ایمان داشته باشند.

حمایت از کالای ایرانی نباید تنها در حد حرف باشد

به گزارش بسیج رسانه عبدالله جعفری امروز در جمع اصحاب رسانه به نامگذاری سال از سوی رهبر معظم‌ انقلاب اشاره و اظهار داشت: ذات نامگذاری سال‌ها که یکی از ابتکارات رهبر فرزانه انقلاب است، از اندیشه سرشار و نگاه فاخر فرهنگی ایشان سرچشمه می‌گیرد.

وی افزود: در 10 سال اخیر 9 دفعه عناوینی در حوزه فرهنگ اقتصاد، فرهنگ مدیریت و فرهنگ مصرف به خود گرفتند و امسال به نام حمایت از کالای ایرانی نامیده شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان جبهه اقتصادی را اصلی‌ترین جبهه تخاصم و تقابل دشمنان علیه نظام اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: باید مردم و مسئولان برای مقابله با نقشه دشمن به صحنه وارد شوند.

وی با اشاره به اینکه موضوع که حمایت از کالای ایرانی بسیار فراتر از خرید محصول وطنی است، تصریح کرد: در حقیقت در این نام تعصب به تولید داخل و اشاعه و ترویج آن و تلاش برای ایجاد فضا و وجهه مثبت برای تولیدات ایرانی پررنگ‌تر است.

جعفری افزود: این شعار نباید در حد حرف و نصب چند بنر باقی بماند بلکه عزم همه مردم و مسئولان را می‌طلبد.

وی به نقش رسانه‌ها در عملیاتی شدن شعار سال تاکید فراوان کرد و گفت: رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی و تشویق مردم در استفاده از کالای ایرانی نقشی تعیین کننده دارند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان زنجان خواستار نهادینه کردن فرهنگ حمایت از کالای ایرانی شد، تصریح کرد:نقشی که رسانه‌ها می‌توانند در این زمینه ایفا کنند بر هیچ کس پوشیده نیست.

جعفری با اشاره به اینکه وظایف دولت در این زمینه بسیار است گفت: دولتمردان باید به توانایی کشورمان در تولید کالا ایمان و اعتقاد داشته باشند.

وی در پایان با بیان اینکه موضوع بعدی در حمایت از تولید داخلی معافیت یا تخفیف‌های ویژه مالیاتی برای تولید کنندگان داخلی است ابراز کرد: مقدار مالیاتی که وارد کننده می‌پردازد باید بیشتر از مقداری باشد که تولید کننده می‌پردازد و این برخلاف رویه‌ای است که اکنون جاری است.

انتهای پیام/ ع

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0949 sec