شناسه خبر: 49327 منتشر شده در مورخ: 1397/1/26 ساعت: 10:20 گروه: استان ها  
مسوول بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی:

رسانه‌ها در تحقق شعار سال نقش بی‌بدیلی دارند/فرهنگ‌سازی در گرو مهارت و ظرافت قلم خبرنگاران است

مسوول بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه رسانه‌ها مهم‌ترین پل ارتباطی بین مردم، مسوولان و تولیدکنندگان هستند، گفت: حساس کردن و اغنا مردم به خرید و مصرف کالاهای تولید داخلی کشور کار سخت و دشواری است که نیاز به علم، مهارت و ظرافت قلم خبرنگاران دارد.

رسانه‌ها در تحقق شعار سال نقش بی‌بدیلی دارند/فرهنگ‌سازی در گرو مهارت و ظرافت قلم خبرنگاران است

به گزارش بسیج رسانه؛ مسوول بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه رسانه‌ها مهم‌ترین پل ارتباطی بین مردم، مسوولان و تولیدکنندگان هستند، گفت: حساس کردن و اغنا مردم به خرید و مصرف کالاهای تولید داخلی کشور کار سخت و دشواری است که نیاز به علم، مهارت و ظرافت قلم خبرنگاران دارد.

 

روح الله دهقان‌نژاد با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ از سوی رهبر انقلاب به عنوان حمایت از کالای ایرانی و وظیفه رسانه‌ها و مطبوعات در این زمینه، اظهار کرد: در عصر کنونی که به عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات مشهور است، قدرت و نقش بی‌بدیل رسانه در تحولات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بر کسی پوشیده نیست، از این‌رو رسانه‌ها از توان بسیار بالایی برای ترغیب مردم و تغییر گرایش عمومی جامعه به استفاده از تولیدات داخلی برخوردارند.

 

وی با بیان اینکه رسانه‌ها مهم‌ترین پل ارتباطی بین مردم، مسوولان و تولیدکنندگان هستند، گفت: حساس کردن و اغنا مردم به خرید و مصرف کالاهای تولید داخل کشور کار سخت و دشواری است که نیاز به علم، مهارت و ظرافت قلم خبرنگاران دارد.

 

دهقان‌نژاد اضافه کرد: با خرید کالای ایرانی انگیزه تولید در تولیدکنندگان افزایش می‌یابد و البته باید تولیدکننده‌های ایرانی بیش از هر زمان دیگری ارتقاء کیفیت تولیدات را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

مسوول سازمان بسیج رسانه آذربایجان‌شرقی به لزوم برندسازی و معرفی تولیدکنندگان داخلی موفق از سوی رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها علاوه بر فرهنگ‌سازی استفاده از کالای ایرانی و سوق دادن مردم به این سمت باید حساس‌سازی‌های لازم را برای مسوولان و مردم ایجاد کنند و تحقق شعار سال را به یک مقطع زمانی کوتاه موکول نکنند.

 

این فعال رسانه‌ای ابراز کرد: با توجه به اینکه حمایت از کالای داخلی از خروج ارز جلوگیری و به گردش سرمایه در کشور کمک می‌کند، از این‌رو دولت نیز باید از واردات اقلام مصرفی جلوگیری کرده و با حمایت از تولیدکننده داخلی به تقویت آنها پرداخت.

 

وی خاطرنشان کرد: سیاست‌های  وارداتی در گذشته و حال و برنامه‌های نامناسب فرهنگی و تغییر ذائقه، گرایش مردم به مصرف کالای خارجی را افزایش داده است که اصلاح آن نیازمند عزم جدی تمام مسوولان و همت و  حمایت رسانه‌هاست.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0314 sec