شناسه خبر: 4678 منتشر شده در مورخ: 1395/2/11 ساعت: 12:27 گروه: خراسان شمالی  
رئیس شورای عالی بسیج رسانه خراسان شمالی در گفت و گو با بسیج رسانه:

مسئولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی جهادی عمل کنند

رئیس شورای عالی بسیج رسانه خراسان شمالی گفت: تحقق شعار سال نیازمند حرکت جهادی مسئولان با تفکر بسیجی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

مسئولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی جهادی عمل کنند

به گزارش بسیج رسانه خراسان شمالی، "علی خادمی" رئیس شورای عالی بسیج رسانه خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار بسیج رسانه استان گفت: امروز جامعه منتظر اقدام و عمل مسئولان در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری هستند.

وی افزود: آنچه در پیام نوروزی مقام معظم رهبری و نامگذاری شعار سال با عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» مد نظر بود، کافی بودن شعارها و عملیاتی کردن همه طرح‌ها و برنامه‌ها با محوریت این شعار بود.

پرهیز از وقت کشی 

خادمی با اشاره به نقش بسیج و تفکر بسیجی در تحقق اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: امروز جامعه منتظر مشاهده اقدام و عمل مسئولان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی هستند و مدیران دستگاه‌ها و کارخانجات تولیدی و اقتصادی باید بدون از دست دادن زمان و پرهیز از پرداختن به شعارهایی که هیچ ثمری در تحقق این هدف مهم ندارد به صورت جهادی وارد میدان شوند، و با تفکری بسیجی وخارج از بروکراسی های اداری، این مهم را عملیاتی کنند.

رئیس شورای عالی بسیج رسانه خراسان شمالی اظهار کرد: متاسفانه سخنرانی‌های زیادی در مورد اقتصاد مقاومتی آغاز شده، اما هنوز اقدام عملی در این زمینه حداقل در این استان مشاهده نکرده ایم و این نگرانی وجود دارد که با پایان یافتن سال ۹۵، بازهم از قافله عقب بمانیم و شاهد اقدامات اندک در راستای تحقق شعار امسال باشیم.

خادمی با بیان اینکه تفکر بسیجی به این معناست که با صدور پیام رهبری، مردم باید شاهد اقدام و عمل مسئولان دستگاه‌ها و مدیران بخش تولید و صنعت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باشند، تصریح کرد: همه رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید اولویت برنامه‌های خود را به پخش عملکرد مسئولان در راستای تحقق شعار امسال قرارداده و با اطلاع رسانی به هنگام، میزان حضور و پیشرفت اقدامات را برای مردم منعکس کنند.

ضرورت های حرکت های جهادی با تفکر بسیجی

وی با یادآوری ایام دفاع مقدس افزود: آن روزها با اشاره حضرت امام(ره) کاروان‌های عظیم رزمندگان و بسیجیان سلحشور وجان برکف به سمت جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به حرکت می‌افتاد و دنیا گوش به فرمان رهبری بودن را در ایران اسلامی به عینه مشاهده می‌کرد و مردم هر روز شاهد اعزام کاروان‌های نیرو و امکانات به سمت جبهه‌ها بودند.

وی تصریح کرد: امروز در مطالبه خواسته رهبری معظم انقلاب اسلامی از مسئولان، نیازمند حرکت و اقدام همه مسئولان و مدیران بخش‌های تولید و صنعت هستیم و اگر این حرکت جهادی اتفاق بیفتد، مردم اقدام و عمل مسئولان را به عینه مشاهده خواهند کرد.

خادمی اضافه کرد: یقینا اجرای فرمان مقام معظم رهبری در راستای تحقق این شعار به منظور استقلال و خودکفایی کشور و مقابله با تهدیدها و تحریم‌های احتمالی دشمنان، نیازمند حرکت‌های جهادی با تفکری بسیجی هستیم.

زیر ساخت های اقتصاد مقاومتی 

رئیس شورای عالی بسیج رسانه خراسان شمالی صداقت و درستکاری، ترویج سبک زندگی اسلامی، جلوگیری از اسراف، افزایش ساعات کار مفید در ادارات، برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با دست اندازان به بیت المال را بخشی از ضرورت‌های اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: تلاش برای تولیدات با کیفیت ازسوی تولید کنندگان تمامی کالاها و تلاش برای کاهش قیمت‌های تمام شده، یافتن بازارهای جهانی برای صادرات کالا و از همه مهم‌تر تشویق مردم به استفاده از کالای داخلی با کیفیت، می‌تواند به عنوان عناوین مهم و الزامات اقتصاد مقاومتی در تحقق شعار سال باشد.

جلوگیری از تعطیل شدن کارگاههای تولیدی

خادمی تصریح کرد: دولت باید با جلوگیری کردن از تعطیلی واحدهای تولیدی و اقتصادی به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند.

وی افزود: همچنین دولت باید با دادن تسهیلات کم بهره به کارخانجات و کارگاه‌های نیمه فعال زمینه فعالیت مجدد آنان را فراهم کند تا ضمن ایجاد زمینه‌های کار و اشتغال، از تمامی امکانات موجود در کشور برای تولید استفاده شود.

خادمی گفت: مسئولان ارشد کشور به ویژه استانداران برای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری معظم انقلاب نباید اجازه دهند که کارگاه‌های کوچک و بزرگ تولیدی به دلیل مشکلات مالی و یا عقب افتادن اقساط بانکی تعطیل شوند بلکه باید با رایزنی و اقدامات فوری و استمهال تسهیلات آنان به رفع مشکلات و استمرار فعالیت‌های تولیدی کمک کنند.

این فعال رسانه اظهار کرد: اگر رسانه‌ها به صورت دقیق و مرتب تغییرات مثبت فعالیت‌های بخش‌های تولید و تنگناهای موجود بر سر راه تولید را به اطلاع مردم برسانند، روند اقدام و عمل مسئولان یقینا سرعت بیشتری پیدا می‌کند.

اصلاح قوانین دست و پاگیر و تصویب قوانین ضروری از سوی مجلس 

رئیس شورای عالی بسیج رسانه خراسان شمالی همچنین به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی توصیه کرد تا با اولویت قراردادن موضوع اقتصاد مقاومتی، در سال جاری با اصلاح قوانین دست و پاگیر و تصویب قوانین مورد نیاز، مسئولان را در راستای تحقق شعار سال و تقویت تولید و اقتصاد کشور کمک کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که سال ۹۵، با تقویت و ترویج تفکر بسیجی و حرکت‌های جهادی در تمامی بخش‌های فرهنگی و اقتصادی، سال تحقق فرمان مقام معظم رهبری باشد.

خادمی اظهار کرد: خواسته مقام عظمای ولایت امسال تنها اقدام و عمل است و امیدواریم که آمار نهایی امسال در مورد اقدامات مسئولان در این زمینه، بر تعداد سخنرانی‌ها فزونی یابد و کشور با پیروی از منویات ولی امر مسلمین، ضمن رسیدن به خودکفایی در بسیاری از بخش‌ها، شاهد صادرات کالاهای ایرانی به سراسر جهان باشد. 

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0910 sec