شناسه خبر: 39238 منتشر شده در مورخ: 1396/12/15 ساعت: 13:02 گروه: اخبار  

مادری که هنوز چشم انتظار است/ شهید رهبر خبرنگاری متعهد و متخصص بود

شهید رهبر خبرنگاری متعهد و متخصص بود که توانست با قلم خویش نامی نیک از خبرنگاران عرصه جهاد و شهادت برجای گذارد

مادری که هنوز چشم انتظار است/ شهید رهبر خبرنگاری متعهد و متخصص بود

در دیداری صمیمانه که با جمعی از مسئولین سازمان بسیج رسانه کشور  به مناسبت روز مادر ، از خانواده شهید غلامرضا رهبرصورت گرفت از مقام ارزشمند شهدا قدردانی شد.

شهید غلامرضا رهبر در سال 1336 در آبادان متولد شد و از سال 1358 فعالیت خود را در صدا و سیمای مرکز آبادان آغاز کرد و در سمت مدیر خبر رادیو آبادان و گزارشگر و نماینده صدا و سیما در قرارگاه خاتم الانبیا (ص) در مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور رویدادهای دفاع مقدس ، رشادت ها و فداکاری های رزمندگان اسلام را در دوران جنگ تحمیلی گزارش می کرد.

برادر این شهید بزرگوار گفت: او اهل خدا بود و همیشه می گفت فقط خدا را عبادت کنید و فقط او را بپرستید، مبادا نمازتان ترک شود. او مهربان بود و با دلسوزی رفتار می کرد و علاقه عجیبی به مستضعفین و محرومان داشت.

وی ادامه داد:غلامرضا میگفت" به مستضعفین ، به افرادی که نیاز دارند کمک کنید؛ زیرا ممکن است از روی نیاز به انحراف کشیده شوند"

 

بخشی از وصیت‌نامه شهید رهبر هم چنین آمده است : " دنیای آبادان با دنیای خارج از آن تفاوت دارد . آبادان برای ما دنیای معنویات و الهیات و این جنگ برای ما کلاس درس است . این راه الهی است که خود انتخاب کرده ام و از خدا می خواهم که اگر کشته شدم و یا زخمی گشتم فقط به خاطر او و در راه او بوده باشد . خدا را فراموش نکنید ، نماز ، عبادت ، تقوا را پیشه راه خود کنید . کمی به درون خود بنگریم و از زندگی پست مادی و لنجنزار و غرب گرایی بیرون آییم و ببینیم آنچه را که اسلام حکم کرده چقدر به نفع ماست و بنگریم که ما چقدر در اشتباهیم و متوجه نیستیم"

 

مدیران بسیج رسانه ضمن تبریک به مناسبت میلاد دخت نبی اکرم(ص)، حضرت زهرا(س) از خصوصیات منحصربه فرد شهید رهبر از جمله متعهد و متخصص بودن وی در عرصه خود اشاره نمودند و تاکید کردند: شهید رهبر برای نسل جوانمان الگوی مناسبی میباشد

 

شهید رهبر در 21 دی سال 1365 در سن 29 سالگی در عملیات کربلای 5 در شلمچه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

م
خم
ح
ح
گ
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.1397 sec