شناسه خبر: 39203 منتشر شده در مورخ: 1396/12/12 ساعت: 12:58 گروه: اخبار  

زندگی نامه شهید قربانعلی اسماعیلی

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهید قربانعلی اسماعیلی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

زندگی نامه شهید قربانعلی اسماعیلی

به گزارش بسیج رسانه،حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید قربانعلی اسماعیلی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

شهید قربانعلی اسماعیلی سال 1330 در روستای چیانه از توابع نقده در سال 1359/6/20 در جاده اشنویه بر اثر انفجار مین به شهادت و در گلزار شهدای این شهرستان به خاک سپرده شد.

شهید گرانقدر در سال 1330 در یکی از روستاهای شهرستان نقده به نام چیانه در خانواده متدین و معتقد و مستضعف پا به عرصه گیتی نهاد. ایشان براثر بی بضاعتی خانواده از تحصیلات محروم گشت و برای معیشت زندگی و تلاش برای خانواده تا پای جان می کوشید. وی در شغل بنائی مهارت کامل داشت و از این طریق روزی رسان خانواده بود.

در تواضع و فروتنی در برابر ایزد بی همت و در قبال والدین و اطرافیان مشهور بود. در سلام دادن بر همه کس تقدم می گرفت و به خاطر حسن خلقی همه به او عشق و محبت می ورزیدند. در همکاری و تعاون زبانزد خاص و عام بود. با توجه به شغلی که داشت برای همگان مثمر ثمر بود و از خود فداکاری نموده و مشکلات دیگران را رفع می نمود.

در زمان شروع انقلاب اسلامی که ایشان به تدریج بزرگ می شد در تمامی صحنه های انقلاب حاضر و در مساجد فعالیت چشمگیری داشت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ژاندارمری به صورت جوانمرد مشغول خدمت شد و در مأموریتهای مختلف در پایگاه های آذربایجان به دفاع از اسلام و انقلاب پرداخت و به مبارزه علیه گروهکهای الحادی و منافقین ضد اسلام که به کمک ابرقدرتها و پشتوانه رژیم بعث عراق غائله کردستان را بر پا کرده بودند مشغول شد و هفته ای یک روز، در منزل حضور داشت. مابقی ایام به سرکوب ضد انقلاب و مزدوران خودفروخته سپری می کرد. نقش ایشان در پایگاه های میرآباد، جلدیان، دربند و قلات به وضوح آشکار بود و دوستانش شاهد شجاعت و دلاوریهای او بودند.
ایشان از جمله افتخارات روستا قلمداد می شد.

با وجود اینکه ایشان صاحب زن و فرزند و عائله تحت تکفل بود ایمانش ایجاب نمی کرد که روزی را به منزل بگذارند، و در راحتی و آسایش مطلق به سر برد و همرزمانش در لباس خون غوطه ور شوند.

جای جای مناطق عملیاتی با نام و ایثار او مأنوسند و سرزمین شهادتش از خون وی سیراب و نمونه اعلای مظهر استقامت و ایثار گشته است. و این بار عاشقی دلباخته پس از عمری مبارزه و ستیز در سال 59/6/20 در جاده اشنویه - نقده بر اثر انفجار مین به شهادت رسیده و خون سرخش راهگشای سنگرهای آزادمردان مسلمان به سوی فتح و پیروزی گشت.

خوشا آنان که با شهادت خود زندگی ساز امت محمدی (ص) شدند.

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.3167 sec