شناسه خبر: 39169 منتشر شده در مورخ: 1396/12/7 ساعت: 12:22 گروه: استان ها  
جانشین سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد:

وظیفه روشنگری و بصیرت دهی بر عهده دانشجو است/جرم شهید دیالمه این بود که حرفش را زودتر از زمان میزد

وظیفه روشنگری و بصیرت دهی بر عهده دانشجو است/جرم شهید دیالمه این بود که حرفش را زودتر از زمان میزد

به گزارش بسیج رسانه

به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه

دومین دوره نخبه پروری سیاسی شهید دیالمه، دانشگاه های استان عصر ادیروز با حضور جهانگیر انصاری جانشین سپاه فتح استان و شهرام مهدوی مطلق مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد و با شرکت جمعی از دانشجویان دانشگاه های سراسر استان در پادگان آموزشی امام جعفر صادق(ع) شروع شد.

جهانگیر انصاری در مراسم افتتاح دومین دوره نخبه پروری شهید دیالمه استان کهگیلویه و بویراحمد، با عرض خیر مقدم به دانشجویان و میهمانان حاضر در پادگان امام جعفر صادق (ع) و با تبریک حماسه شور انگیز 22 بهمن و درود بر پیکر پاک شهدای انقلاب اسلامی خصوصا 1800 شهید استان کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: در دومین سالگرد شهید مدافع حرم سردار شهید ستار اورنگ هستیم، و این پادگان از میراث و یادگاری های آن شهید گرانقدر و مربیان هم رزم و همکار وی است.

جانشین سپاه فتح افزود: با همه کارشکنی ها و توطئه های آمریکای جنایتکار، با همه موانعی که بر سر راه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی گذاشتند، اما می بینیم به پشتوانه ملت و رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری این انقلاب به راه خود ادامه داد و تسلیم توطئه ها و فشارهای منطقه ای و بین اللملی نشد و امروز با حماسه ای که مردم و شما دانشجوها آفریدید چهل سالگی این نظام و انقلاب را جشن گرفتیم.

وی گفت: نگاه من به این مجموعه این است که شما عصاره بسیج دانشجویی هستید که در اینجا حاضر هستید، برنامه ای که برای شما پیش بینی کرده اند" نخبه پروری سیاسی" است، این عنوان من را به یاد جمله مقام معظم رهبری انداخت که فرمودند: بصیرت یعنی اینکه ما بدانیم شمری که سر نورانی اباعبدالله الحسین را برید، جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت هم پیش رفت.

انصاری با اشاره به اینکه بسیج سیاسی است اما سیاست زده نیست، یعنی اینکه راه را از چاه بلد است و می تواند دوست را از دشمن تشخیص دهد، تصریح کرد: بصیرت عین حرفی است که شهید دیالمه گفت: " جرم من این است که همیشه حرفهایم را زودتر از زمان می زنم"؛ این یعنی بصیرت، همانطور که در عمر چهل ساله انقلاب خیلی از نخبه ها و خواص ما دچار انحراف شدند، کسانی که برای این انقلاب زحمت کشیدند، شکنجه دیدند، ازخودشان و زندگیشان گذاشتند تا انقلاب پیروز شود، اما با زرق و برق مال دنیوی وسوسه شدند و رفیق نیمه راه شدند و بعضا خیانت کردند.

وی گفت: امام فرمود جبهه دانشگاه است، چون از همه اقشار این نظام اسلامی (دانشگاهی، چوپان، دانش آموز،ورزشکار، کارمند...) در جبهه ها حضور داشتند و هرکسی وارد جبهه می شد نماز شب خوان بر میگشت و پشت جبهه ها که بر می گشت بصیرت دهی میکرد، از شهدا و خاطرات جنگ برای هم محله ای ها و هم سن و سال های خود تعریف میکردند که آنان را هم مجاب به رفتن به جبهه و دفاع از کشورشان کنند.
 
جانشین سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: الان دانشگاه جبهه است، آن تفکر و اندیشه ای که دانشجویان را از دل دانشگاه ها به جبهه ها برد یا آنان را به مناطق دور افتاده  و محروم کشاند تا به مردم آموزش دهند، دانشجویان الان وظیفه روشنگری و بصیرت به عهده ی شماست. هرکدام از شما باید یک فرمانده و سفیر باشید برای انقلاب اسلامی در جامعه دانشگاهی و اثر گذار باشید.

انصاری بیان داشت: دانشجویان بسیجی نباید از علم خود غافل باشند، و همزمان علاوه بر مسلط شدن بر رشته تحصیلی خود به مطالعه سایر کتاب ها نیز بپردازید، و "علم همراه با بصیرت" داشته باشید تا مانند کسانی که در این انقلاب و نظام تحصیل کردند و حتی به کرسی های دولتی هم رسیدند، اما الان بر علیه انقلاب و رهبری شمشیر کشیده اند و در مقابل ملت ایستاده اند گمراه نشوید.

وی با بیان اینکه چه کسی گفته است بسیجی و دانشجوی بسیجی نباید سیاسی باشد و با تفکرات و جناح های سیاسی آشنایی داشته باشد، اظهار کرد:  مگر می شود پزشکی بدون اطلاع از نوع بیماری داروی درمان تجویز کند؟ ما باید دیدگاه ها و تفکرات سیاسی را بشناسیم و در میدان کسانی که در مقابل انقلاب اسلامی موضع می گیرند و جبهه گیری میکنند بازی نکنیم و فریب دشمن را نخوریم.
 
انصاری تاکید کرد: شما فرماندهان، افسران و سربازان جنگ نرم هستید، اگر خروجی این دوره ها و نشست ها را در دانشگاه ها نبینیم قابل قبول نیست. از دل دانشگاه ها باید حججی ها، اورنگ ها، همت ها، باکری ها و... به جامعه تزریق شود. نتیجه  تزریق چنین نخبه ها و فرماندهانی از دانشگاه به جامعه می شود خروش مردم و عوام در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب در حمایت از انقلاب اسلامی و شهدایی که از این مرز و بوم دفاع کردند.

جانشین سپاه فتح استان با بر حق دانستن انتقاد ابراز داشت: برخی از مسئولان چه کشوری و چه استانی در اجرای مسئولیت ها و وعده های خود کوتاهی کردند و خودشان نیز به خوبی از این مسئله آگاهی دارند، وقتی شایسته سالاری نباشد کارها درست پیش نخواهند رفت، نقد به شرطی خوب است که منصفانه و معقول باشد.

وی در پایان گفت: انتظار من از شما و قشر دانشجو این است که حداقل شرایط و امکانات امروز را با قبل از انقلاب مقایسه کنید تا ببینید ثمره انقلاب اسلامی برای ملت و مردم چه بود است، در بحث بهداشت و سلامت، آموزش، سد سازی، جاده سازی،موشک سازی و... آمار کاملا ملموس است.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0416 sec