شناسه خبر: 39162 منتشر شده در مورخ: 1396/12/7 ساعت: 11:39 گروه: استان ها  
عملیات بی وقفه نیروهای امدادی و سپاهی برای انتقال قربانیان حادثه 3704

همزمان با عملیات پنجمین روز عملیات بزرگ انتقال قربانیان حادثه هواپیمایی تهران به یاسوج از جبهه جنوبی چند تیم را به ارتفاعات اعزرام شد که بارش شدید برف ادامه داشته و عملیات به سمت جلو را غیرممکن شده است.

همزمان با عملیات پنجمین روز عملیات بزرگ انتقال قربانیان حادثه هواپیمایی تهران به یاسوج از جبهه جنوبی چند تیم را به ارتفاعات اعزرام شد که بارش شدید برف ادامه داشته و عملیات به سمت جلو را غیرممکن شده است.

به گزارش بسیج رسانه

به گزارش خبرنگاران بسیج رسانه

عملیات انتقال قربانیان حادثه هوایی تهران به یاسوج در پنجمین روز خود با تلاش بی وقفه نیروهای امدادی ، سپاهی و هلال احمر در حال حاضر با توقف روبه رو شده است.

 

 

جلال پورانفرد گفت: هفت پیکر که توسط تکاوران به پایین منتقل شده بود به پزشکی قانونی سمیرم انتقال داده شده است.

وی بیان کرد: این اجساد  به صورت زمین و یا هوایی به پزشکی قانونی یاسوج انتقال داده می شوند و بقیه اجساد از طریق تنگ نول به پایین انتقال داده می شوند و برای این کار از 2800 متر طناب استفاده شده است.

پورانفرد گفت: به دلیل شرایط جوی فعلا امکان انتقال اجساد دیگر وجود ندارد و به محض مناسب شدن وضعیت هوا کار انتقال را ادامه می دهیم چرا که در این وضعیت ممکن است جان نیروها به خطر بیفتد.

 

 

مدیرکل پزشکی قانونی استان نیز گفت: اجسادی که به پزشکی قانونی بیده در سمیرم انتقال داده شده اند بعد از کد گذاری به یاسوج منتقل می شوند و کار تشخیص هویت توسط تیم پزشکی قانونی انجام می شود.

کامروز امینی گفت: اجساد در مسیر انتقال به پزشکی قانونی هستند و اینکه گفته اند 7 پیکر منتقل می شوند منظور 7 پیکر کامل نیست چرا که ممکن است بقایا آسیب دیده باشد و یک جسد کامل منتقل نمی شود؛ پزشکی قانونی در حالت آماده باش است و در صورت رسیدن کار شناسایی و تشخیص هویت را اغاز می کنیم.

 

 

موضوعی که در اولویت هست بازگشت نیروهای امدادی است که دیشب در منطقه حضور داشته باشند که به دلیل شرایط جوی حاکم بر قله پازن پیر و مشکلاتی که برای آن ها به وجود آمده است، باید برگردند .

 

بر اساس برنامه ریزی ها قرار است که در صورت مساعدبودن هوا اجسادی را که تا الان پیدا کرده اند ، بازگردانند.

 

 

تاکنون فقط پیکر 35 جسد پیدا شده است

20 تیم چهارنفره متخصص در منطقه نول ساماندهی شده اند و در مناطق چهارگانه مستقر شده اند که بتوانند اجساد را به عقب بازگردانند.

 

 

 

 

 

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0829 sec