شناسه خبر: 39155 منتشر شده در مورخ: 1396/12/6 ساعت: 10:30 گروه: اخبار  

زندگی نامه شهید رحمان فتحی

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهید رحمان فتحی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

زندگی نامه شهید رحمان فتحی

به گزارش بسیج رسانه، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند.

مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید رحمان فتحی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

شهید رحمان فتحی در سال 1341 در روستای قلیلو از توابع شهرستان ارومیه به دنیا آمد.تحصیلات ابتدائی خود را در روستای دارغلو به اتمام رساند. شهید فتحی همزمان با اوجگیری مبارزات قهرمانانه ملت ایران به رهبری امام خمینی ره در اوایل انقلاب تحصیلات طلبگی خود را رها و به جهت احساس وظیفه شرعی و انقلابی برای تبلیغات به اطراف ارومیه اعزام شد. شهید فتحی یکی از اعضای تشکیل دهنده سپاه پاسداران ارومیه بود.به محض اینکه شرارت های ضد انقلاب در کردستان شروع شد شهید فتحی حضور فعال خود را در صحنه نشان داد تا جایی که دوستان و آشنایان او را قهرمان کردستان لقب دادند.سرانجام پس از عمری جهاد در یک ماموریت به تاریخ 1362/2/19 منطقه سرو که فرماندهی ان را به عهده داشت در محاصره اشرار مسلح قرار گرفت و با رگبار گلوله ضد انقلاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد. فرازی از وصیت نامه شهیدفتحی

به نام خدا
من به شما وصیت می کنم نسبت به خدا شکرگذار باشید در هنگام شادی و غم و رنج و اندوه نسبت به دین خدا و نسبت به امام خمینی بی وفایی نکنید و از زندگی جز سادگی و بی ریایی و بنده خالص بودن انتظار نداشته باشید. دنیای کنونی به اسبی می ماند که سوارش هرکجا براند می رود مثلا چنگیزها - اسکندرها.... در مقابل حضرت محمد ص و حضرت علی ع ابوذرها وحرها... اما آنها کجا و اینها جا؟!

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.5486 sec