شناسه خبر: 39084 منتشر شده در مورخ: 1396/11/25 ساعت: 10:30 گروه: کرمانشاه  
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه:

برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری کرمانشاه؛ با دو ماه تاخیر/ تجلیل از پژوهشگران برتر

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری بدلیل وقوع زمین لرزه هفت و سه دهم ریشتری 21 آبانماه با دو ماه تاخیر برگزار می شود، گفت: نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی از پنجم اسفندماه بمدت دو روز در دانشگاه رازی دایر می شود.

برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری کرمانشاه؛ با دو ماه تاخیر/ تجلیل از پژوهشگران برتر

 

 

به گزارش خبرنگار بسیج رسانه استان کرمانشاه، محمدباقر نجفی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی در نشست خبری هفته پژوهش و فناوری استان در محل سالن جلسات ریاست دانشگاه رازی، اظهار داشت: نمایشگاه در بخش های دستاوردهای علمی پژوهشگاههای تحقیقاتی، دانشگاهها، جهاد دانشگاهی، کارگاههای تفصیلی و همچنین تجلیل از پژوهشگران برتر برگزار می شود.

 

وی با اشاره به اینکه دانشگاه رازی کرمانشاه در بین دانشگاههای کشور و دانشگاههای جهان اسلام جایگاه مناسبی دارد، گفت: در بین دانشگاه های کشور رتبه 11  و  رتبه 91 را در بین دانشگاههای جهان اسلام دارد و چهار نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه جزو دانشمندان برتر در جهان اسلام هستند.

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی کرمانشاه تصریح کرد: اعضای هیئت علمی دانشگاه رازی سال گذشته در پایگاه های معتبر علمی مقاله های بسیاری را به ثبت رسانده اند و همچنین شیمیدان برتر کشوری در رشته شیمی از دانشگاه رازی معرفی شد.

 

نجفی با اشاره به فعالیت هفت شرکت دانش بنیان در دانشگاه رازی، گفت: در راستای حل مشکلات اجتمای،اقتصادی و... پژوهشگران دانشگاه رازی با دستگاههای اجرایی قرارداد پژوهشی منعقد کرده اند که پژوهشگران دانشگاه در مورد حل مسئله در 53 طرح در حال تحقیق و پژوهش هستند.

 

وی با بیان اینکه برنامه راهبردی بر این است که پژوهش های دانشگاه تقاضا محور باشد، گفت: دانشگاه رازی حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی را در زمینه های مختلف با تحقیق و پژوهش را رسالت خود می داند.

 

نجفی در ادامه تصریح کرد: در سالهای گذشته زیر ساخت های فناوری اطلاعات برای انجام تحقیق و پژوهش بسرعت رشد داشته است و پهنای باند 384 مگا بایت افزایش یافته است.

 

وی با بیان اینکه 201 هزار جلد کتاب فارسی و 250 هزار جلد کتاب لاتین در کتابخانه دانشگاه رازی وجود دارد، افزود: تلاش می شود که وضعیت کتابخانه از حیث کمی و کیفی بهبود یابد و در حوزه ی علوم تجربی نیز آزمایشگاه نیز برای انجام آزمایش های علمی مجهز شده است و در هفته گذشته ساختمان آن تکمیل شد و از ظرفیت آن برای پیشبرد اهداف علمی استان استفاده می شود.

 

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی خاطر نشان کرد: در راستای بهبود زیر ساخت های علمی تلاش می شود که ژورنالهای علمی بکار گرفته شوند که تا کنون حدود چهار ژورنال علمی تایید شده و چهار مورد دیگر در آستانه تایید قرار دارند.

 

نجفی گفت: در سال 96 همایش های ملی و بین المللی مختلفی در حوزه های مختلف برگزار شد که بیش از 40 کارگاه آموزشی با موضوعات مختلف تشکیل شده است.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
منبع خبر: بسیج رسانه
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0716 sec