شناسه خبر: 39080 منتشر شده در مورخ: 1396/11/24 ساعت: 11:40 گروه: اخبار  

زندگی نامه شهید علیرضا اربابی

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهید علیرضا اربابی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.

زندگی نامه شهید علیرضا اربابی

به گزارش بسیج رسانه،حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید علیرضا اربابی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

شهید علیرضا اربابی در سال 1346 در شهرستان اهر در خانواده سرشناس و فرهنگی به دنیا آمد. او در زمان بچگی مطیع دستورات خانواده بود. تا کلاس سوم راهنمایی در همان شهرستان ادامه تحصیل داد. ولی به علت انتقال پدرش به انجمن اسلامی و در مسجد عضو پایگاه بود.

در راهپیمایی ها شرکت و با پخش اعلامیه های امام راحل نقش فعال داشت. شهید احکام و فرایض دینی خودش را در اولین فرصت ممکن انجام می داد و در عاشورای حسینی در مساجد و تکایا مشغول عزاداری بوده. شهید عاشق ولایت فقیه و جمهوری اسلامی و فرامین امام بود.

با توجه به موارد فوق او عاشقانه وارد بسیج سپاه گردید. مخصوصاً زمانی که حضرت امام (ره) فرمودند: من دست و بازوی شما بسیجیان را بوسه می زنم و به این بوسه افتخار می کنم، او بیشتر تشنه شرکت در جبهه ها گردید. بنابراین او رضایت خانواده را جهت اعزام جلب و آماده دفاع از ناموس و خاک مملکت اسلامی داوطلبانه راهی جبهه های حق علیه باطل شد.

شهید در جایی می نویسد: پدر و مادرم، باید مرا ببخشید که شماها را تنها می گذارم. این یک وظیفه شرعی و الهی است. من می خواهم گناهان خود را با حضور در جبهه پاک گردانم. اگر من شهید شدم، گریه و ناله و شیون نکنید. زیرا دشمنان انقلاب شاد می شوند و با شجاعت و افتخار عکس مرا نورانی نگهدارید.

شهید در جای دیگر به مادرش می نویسد: به من می گویند عروسی کن. معذرت می خواهم این حرف را تکرار می کنم. ولی همسر من، تفنگم و حجله من سنگرم است و به جای نقل هم رگبار و تیربار بر سر من می پاشند.

سرانجام در تاریخ 1365/12/25 در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه در اثر برخورد تیر ناجوانمردانه دشمن به شهادت رسید و مزار او در باغ رضوان شهرستان ارومیه قرار دارد.

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.2220 sec