شناسه خبر: 3903 منتشر شده در مورخ: 1394/10/6 ساعت: 10:07 گروه: کرمانشاه  

معاون امور بین الملل حوزه‌های علمیه: داعش چهره خشنی از اسلام به جهانیان معرفی کرده است

معاون امور بین الملل حوزه‌های علمیه گفت: با پیدایش جریان داعش آنچنان چهره خشنی از اسلام به جهانیان نشان داده شده که تا سالهای سال و چه بسا تا صد سال دیگر نتوان این چهره خشن را از پیکر اسلام زدود.

معاون امور بین الملل حوزه‌های علمیه: داعش چهره خشنی از اسلام به جهانیان معرفی کرده است

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه؛ حجت الاسلام دکتر محمدحسن زمانی در بیست و هفتمین همایش بزرگ وحدت استان کرمانشاه که با حضور علمای شیعه و سنی استان برگزار شد، تحجرگرایی را یکی از آفات امروز رواج یافته در دنیای اسلام دانست و گفت: پیروان این جریان غیر خود را کافر می‌دانند و برای نابودی آنها تلاش می‌کنند.

 

وی نمونه بارز این تفکر را داعش دانست که به پشتیبانی کشورهایی مثل آمریکا در حال گسترش است و صدمات زیادی به جهان اسلام وارد آورده است.

 

زمانی افزود: آفت دیگری که زخم شدیدتری بر پیکره اسلام و مسلمانان وارد آورده، منفور ساختن چهره اسلام در دنیای غیرمسلمان است و این تحجرگرایان آنچنان چهره خشنی از اسلام به عالم معرفی کرده‌اند که دنیای غیراسلام از اسلام متنفر شده است.

 

معاون امور بین الملل حوزه‌های علمیه افزود: با پیدایش جریانات تکفیری و داعش، برادر کشی آنچنان چهره خشنی از اسلام به جهانیان نشان داده شده که تا سالهای سال و چه بسا تا صد سال نتوان این چهره خشن را از پیکره اسلام زدود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه تفکر اسلام تمدنی یا اعتدالی تفکری است که جمهوری اسلامی ایران به رهبری مقام معظم رهبری آن را دنبال می‌کند، ایران را پرچمدار اسلام اصیل و تمدنی در جهان معرفی کرد و افزود: این پرچم اختصاص به شیعه و سنی ندارد و همه بشریت را در خود جای خواهد داد.

 

زمانی با تاکید بر حفظ وحدت بین امت اسلامی در بین مسلمانان گفت: تنها از این طریق مسلمانان خواهند توانست در لوای قرآن به سعادت برسند.

 

 معاون امور بین‌الملل حوزه‌های علمیه از تقسیم بندی نژادی و قومی، تقسیم بندی جغرافیایی و مرزهای سیاسی، تقسیم بندی‌های عقیدتی و اختلافات فقهی از جمله تقسیم بندی هایی یاد کرد که قرار نبود بین مسلمانان باشد، اما در طول تاریخ و در برهه‌های مختلف شکل گرفت.

منبع: ایسنا

1
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
منبع خبر: روابط عمومی بسیج رسانه استان کرمانشاه
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0493 sec