شناسه خبر: 38570 منتشر شده در مورخ: 1396/9/20 ساعت: 08:35 گروه: استان ها  
نشست پیشکسوتان دفاع مقدس در یاسوج:

برخی با مبارزه کردن ما در سوریه موافق نبودند

رییس سازمان پیشکسوتان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: عده ای می گفتند عراق و سوریه به ما چه ربطی دارد ما در سوریه هزینه کمتر می کنیم که ویران شدن کشور را نبینیم برای جنگ در سوریه دولت ها پای کار نیامدند چون اعتماد نداشتند و می گفتند خودمان گرفتاریم.

برخی با مبارزه کردن ما در سوریه موافق نبودند

به گزارش خبرنگاران  بسیج رسانه از یاسوج

صفرعلی براتلو در جمع پیشکسوتان حفط اثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد که در یاسوج برگزار شد گفت: در هشت سال دفاع مقدس تمام کفر در مقابل اسلام ایستاد اما شکست خوردند امروز اگر در عرصه های مختلف با آمریکا درگیر هستیم درگیری راهبردی است اگر مقاومت در عراق و سوریه به پیروزی رسیده به برکت رزم مقدس شما پیشکسوتان بوده است.


وی با اشاره به اینکه اگر در هشت سال دفاع مقدسی کسی از شما فیلم نگرفته است خدا گرفته بیان کرد: به برکت  این مجاهدتها در سوریه ما صدهابرابر قوی تر شدیم تجربه ارزشمندی را در سوریه به دست اوردیم امروز انصار الله از حزب الله قوی تر است امروز شما لشکر حضرت فاطمه را ما داریم که به کوه بزنیم آب می شود.


براتلو گفت: رزمندگان ما امروز با مدل شما پیشکسوتان جلو رفتند سوریه را نجات دادند داعش شکست خورد یعنی امریکا شکست خورد، اسراییل شکست خورد داعش تمام نشده است اما  آنها یک شکست بزرگ داشتند امروز ما در عرصه های دفاعی خود تک تک مان به برکت خون شهدا رو سفید هستیم امنیت و آسایش را شما رزمندگان آوردید شما موشک را آوردید تک تک شما سهیم هستید رسالت خود را نباید فراموش کنیم.


 رییس سازمان پیشکسوتان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس عنوان کرد: نتیجه سازش محمود عباس به کجا رسید الان در چه وضعیتی هستند نتیجه مقاومت ما در سوریه نیز پیروزی بود نباید منتظر کسی باشیم برخی در این عرصه تحلیل غلط دارند شما  هستید که نباید فراموش کنید.


وی ادامه داد: عده ای می گفتند عراق و سوریه به ما چه ربطی دارد ما در سوریه هزینه کمتر می کنیم که ویران شدن کشور را نبینیم برای جنگ در سوریه دولت ها پای کار نیامدند چون اعتماد نداشتند و می گفتند خودمان گرفتاریم. اگر این تفکر بود این بچه ها نباید به سوریه می رفتند آن وقت چه اتفاقی می افتاد؟

 


براتلو تصریح کرد: بچه ها و رزمندگان ما  با این شرایط مقاومت کردند ما اینجا می خواهیم نهضت خاطره گویی راه بیندازیم چرا گیرافتاده ایم به استاندار بگویید می خواهیم در مدارس خاطره بگوییم کسی مخالفت نمی کند خودمان برنامه نداریم ده ها کتاب در حوزه دفاع مقدس نوشته شود اما وقتی خود پیشکسوتان دارند از بین می روند چه فایده دارد.

اجازه ندهیم دشمن بین خودمان تفرقه ایجاد کند

وی خطاب به پیشکسوتان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: ما نمیخواهیم کار سیاسی و انتخاباتی کنیم فقط می خواهیم خاطرات دفاع مقدس را بازگو کنیم اگر استاندار شما را باور کند و بداند تاثیر گذار هستید استاندار سراغ شما می آید.


وی افزود: امروز باید برای آیندگان کار انجام دهیم باید ورود پیدا کنیم و مطالبه کنیم افرادی که رفتند جلوی مجلس کار اشتباهی کردند با انها صحبت کردم مطالبی در فضای مجازی منتشر می شد و گاهی برخی فکر می کنند به عده ای بیشتر توجه می شود اجازه ندهیم دشمن بین خودمان تفرقه ایجاد کند باید بین ارتش و سپاه مردم متهد باشیم روحیه دفاع مقدس را بین خودمان حاکم کنیم.براتلو گفت: اگر همه درب ها  به روی ما بسته باشد اما  همت کنیم و مصمم شویم که فرهنگ جهاد و شهادت را در استان زنده کنیم و با اخلاص حرکت کنیم خدا خودش کمک می کند عنایت خدا کم نشده توکل ما کم شده خدا همان خدای دفاع مقدس است.


رییس سازمان پیشکسوتان بنیاد حفظ آثار افزود: این همایش ها برای دشمن پیام دارد، دست کم نگیرید سیاست های کلی را رهبر تعیین می کنند ما باید حرکت کنیم در حوزه پیشکسوتان بیشتر کار کنیم ایین نامه ها را تعیین کنیم اینده روشنی را پیش رو داریم به دنبال مشکلات بازنشستگان نیز هستیم.

این استان بیش از 33 هزار رزمنده دارد

امیرعباس آسمند مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:  چیزی که ما با ارزش های دفاع مقدس دنبال می کنیم فقط عبرت انگیزی از دفاع مقدس نیست چرا که ما به دنبال این هستیم سعی کنیم بر اساس اهداف از پیش تعیین شده به سوی بیعت مجدد با رهنمودهای مقام معظم رهبری که ایستادگی و مقاومت است حرکت کنیم.

وی بیان کرد: این ایستادگی در سالهای گذشته توسط پیشکسوتان و در دفاع مقدس توسط رزمندگان تجربه شد شاید بیشتر به دنبال این باشیم این ایستادگی و مقاومت را در جامعه نهادینه کنیم.

آسمند افزود: اگر مقاومت شهدا و ایثارگران و جانبازان نبود شاید جنگ هشت ساله نابرابر نتیجه دیگری داشت.

سرهنگ آسمند گفت: رزمندگان ما همیشه از جانشان مایه گداشتند و در این شرایط انقلاب ما نیازمند اندیشه ها و تجربه های ارزشمند پیشکسوتان است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گفت: این استان به نسبت جمیعت بیشترین حضور را در دوران هشت سال دفاع مقدس داشت و 1882 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است و 33هزار و 763رزمنده و بیش از 12هزار جانباز داریم که همه برای تحقق آرمان های امام ره ایستادگی کردند.
 
در پایان این جلسه از تعدادی از کتاب های نویسندگان هشت سال دفاع مقدس استات رونمایی شد.
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0768 sec