شناسه خبر: 3040 منتشر شده در مورخ: 1394/5/11 ساعت: 00:48 گروه: کرمانشاه  

ماهواره از خانواده چه می خواهد؟

زمانی که اعضای خانواده سریال های ماهواره ای را که با هدف عادی سازی روابط با نامحرم است نگاه می کنند مرزهای اخلاقی بین اعضای خانواده کم رنگ یا حتی از بین می رود عفت زنانگی و غیرت مردانگی از خانواده ها مفهومی ناآشنا پیدا می کند.

ماهواره از خانواده چه می خواهد؟

یادداشت از صابر طاهری کولانی : فیلم های ماهواره ای در صدد تثبیت روابط موازی در بیرون از خانواده ها می باشد، به طوری که خیانت به همسر امری طبیعی جلوه پیدا می کند و به تدریج موجب دلسردی و بی مهری و موجب فرو پاشی بنیان خانواده می شود.

 

به راستی هر آنچه دیده بیند دل کند یاد، در قران و تعالیم الهی همواره بر مراقبت از چشم و گوش تأکید بسیار شده است که شبکه های ماهواره چیزی جز تباهی اخلاقیات را به دنبال ندارد .

 

تخریب و تزلزل خانواده و فرو ریختن پایه های تربیت و سلامت در یک جامعه الگوهای ناصحیح می باشد که بیشترین آماج این الگوها از طریق ماهواره ها که به عنوان یکی از عناصر تأثیر گذار در خانواده بوده ارائه می شود که متأسفانه مقصر این امر را باید خود مدیران خانه یعنی پدران و مادران دانست چون بر این باورند خودشان و فرزندانشان را به ظاهر سرگرم فیلم می کنند، غافل از اینکه مضمون فیلم ها با دنیایی خیالی فرزندان و سپس در عالم واقعیت با آنها چه کار می کند.

 

ارزش ها و نگرش های پایه انسان ها عمدتا" در فرآیند تحول کودکی و نوجوانی فراگرفته می شود در ضمن کودکی و نوجوانی بدلیل نداشتن مکانیسم دفاعی، امکان پذیریش هنجارها و تغییر ارزش ها و الگوهای رفتاری بیشتری است به همین دلیل کارگزاران این شبکه ها عمده توجه خود را به کودکان و نوجوانان دارد به گونه ای که بر ساختار ذهنی و عاطفی آنها تأثیرمی گذارد.

 

آیا والدین می دانند اهداف پشت پرده این فیلم ها چیست؟ آیا می دانند در فیلم ها چه نوع سبکی از زندگی ارائه می شود یا والدین نیز خود فقط مغلوب زیبایی ها و لطافت های این فیلم ها شده اند.

 

عزیزان این را بدانید خطرات و آسیب های موجود بر سر راه فرزندان جدی است آنرا جدی بگیرید؟

ماهواره
    google-buzz twitter digg facebook linkedin
منبع خبر: روابط عمومی بسیج رسانه استان کرمانشاه
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
Page Generated in 0.0413 sec