شناسه خبر: 3 منتشر شده در مورخ: 1392/11/25 ساعت: 11:36 گروه: اخبار  
پناهیان در مراسم ختم آیت‌الله موحد ابطحی

به فکر فقرا بودن تنها ایجاد صندوق صدقات نیست/ آمریکا عامل اصلی فقر و فساد در دنیا است

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: فقط به فقرا پول دادن یا جهالت است یا مکر و باید «مرگ بر آمریکا» هم گفته شود چرا که آنها فقیر درست می‌کنند و ریشه فساد در عالم هستند.

به فکر فقرا بودن تنها ایجاد صندوق صدقات نیست/ آمریکا عامل اصلی فقر و فساد در دنیا است

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم ختم آیت‌الله سید محمدباقر موحد ابطحی که در مسجد دانشگاه امام صادق (ع) با حضور آیت‌الله مهدوی کنی برگزار شد اظهار داشت: متأسفانه با رحلت ایشان ثلمه‌ای به اسلام وارد شد که جایگزین ندارد.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اما بیشتر از تأسف برای رحلت آیت‌الله ابطحی از جانب ما خاکیان، ناشناخته بودن ایشان است و انشاءالله رحلت این عالم بزرگوار عاملی شود تا شناخته شوند.

وی ادامه داد: 30 سال پیش آیت‌الله ابطحی طرحی را خدمت آیت‌الله مهدوی کنی ارائه کردند که از حرم حضرت معصومه (س) تا جمکران باید این طرح درست شود که به آیت‌الله مهدوی کنی منتقل شد و الان بعد از 30 سال افتتاح شده است؛ ایشان در رؤیای صادقه دیده بودند که این مسیر راهی مستقیم و نورانی است و از این رو این طرح را ارائه دادند.

پناهیان با تأکید بر اینکه آیت‌الله ابطحی درک بالایی از مسائل فرهنگی داشتند یادآور شد: طرح‌های ایشان همچون مشهد اردهال مربوط به گذشته نیست و در آینده مشهورتر خواهند شد.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: باید دید کسی که دست فقیرها را می‌گیرد آیا علیه فقیرسازان جهانی یعنی استکبار جهانی فریاد می‌زند یا خیر؛ اگر علیه آنها حرفی نزد و فقط صندوق صدقات درست کرد و به فقرا پول داد باید گفت یا جهالت در کار است و یا مکر.

وی ادامه داد: مگر فقرا را دوست ندارید پس یک مرگ بر آمریکا هم بگویید چرا که آنها فقیر درست می کنند و ریشه فساد در عالم هستند.

وی در ادامه سخنان خود به زندگی شخصی آیت‌الله موحد ابطحی اشاره کرد و اظهار داشت: ایشان زندگی زاهدانه‌ای داشتند و قبل از رحلتشان نزد علمای برجسته همچون آیت‌الله مهدوی کنی رسیده بودند.

پناهیان همچنین خاطرنشان کرد: آیت‌الله موحد ابطحی از بنیانگذاران تعطیلی ایام فاطمیه بودند و در همه فعالیت‌ها و حرکت‌ها سعی می‌کردند نام خود را پنهان نگه دارند؛ ایشان در مدرسه‌سازی و ساخت تونل فعالیت می‌کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: آیت‌الله موحد ابطحی یک الگو برای علمای دین بودند و کاش بتوان به این الگو بیشتر توجه کرد.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 4.6391 sec