شناسه خبر: 18396 منتشر شده در مورخ: 1396/8/25 ساعت: 07:45 گروه: استان ها  
سردار معروفی در میان اصحاب رسانه:

بسیج دنبال آرم نیست بلکه به دنبال کار آرمانی برای مردم است

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: : بسیج دنبال آرم نیست بلکه به دنبال کار آرمانی برای مردم است به دنبال این است که چگونه باری را از دوش مردم بردارد.

بسیج دنبال آرم نیست بلکه به دنبال کار آرمانی برای مردم است

به گزارش بسیج رسانه، سردار حسین معروفی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان روز گذشته در دیدار با اصحاب رسانه که در آستانه هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه سی و هشتمین سالگرد این شجره طیبه پر برکت که به دست امام سفرکرده و عظیم الشان و بنیان گذار انقلاب اسلامی پایه گذاری شد قرارداریم و ما امروز بهتر از هر روزی، ثمره پر فکر آن را هم در درون و هم برون کشور درک می کنیم؛ امروز این فرهنگ تاثیر خود را در جغرافیایی فراتر از ایران اسلامی در لبنان، عراق و سوریه گذاشته و باعث عزت مسلمین شده است.

وی بیان کرد: بسیج در حقیقت یک ارگان و مجموعه نظامی نیست بلکه بسیج فرهنگی برگرفته از مکتب وحی، حکومت علوی و نهضت عاشورای حسینی است و به عنوان آموزگار آن، انسان های دلباخته و بی توقعی در این مجموعه دور هم جمع می شوند و با عشق بازی برای دفاع از ارزش های الهی، کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی، آبروی ملت ایران، ولایت و امامت جانفشانی و مجاهدت می کنند و خود را محدود در یک پادگان و ساختمان نمی بینند چون از مردم و برای مردم هستند.

فرمانده سپاه سلمان استان با بیان اینکه بسیج در حقیقت متعلق به هیچ حزب، گروه و جناحی نیست بلکه بسیج متعلق به انقلاب اسلامی و تمام ملت ایران است، افزود: همه اقوام، مذاهب و گرایش های سیاسی و آنهایی که به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه پایدارند و مردم ایران را ولی نعمت خود می دانند در بسیج جای دارند.

وی با اشاره به حضور پررنگ بسیج و سپاه در زلزله کرمانشاه گفت: در ساخت خانه های روستایی، بیمارستان های صحرایی و غیره تمام فرماندهان بسیج در کنار مردم بودند.

وی تصریح کرد: بسیج دنبال آرم نیست بلکه به دنبال کار آرمانی برای مردم است به دنبال این است که چگونه باری را از دوش مردم بردارد، در کنار مردمی که نجیب ترین، هوشمند ترین و مومن ترین مردم در تاریخ بشریت تنومند ملت ایران هستند و در هر عرصه ای جز بزرگی، نجابت، هوشمندی و مقاومت چیزی در ملت ایران نمی بینیم.

سردار معروفی با اشاره به اینکه سپاه و بسیج متعلق به این ملت است، ادامه داد: ما افتخار می کنیم امروز به عنوان یک بسیجی و در چارچوب بسیج و این حوزه به عنوان یک خدمت گذار و عنصری کوچک در خدمت مردم هستیم.

وی خاطر نشان کرد: اگر ما با توجه به تاثیر بسیج از مکتب وحی، حکومت علوی و نهضت عاشورای حسینی دقت و توجه کنیم این پتانسیل بالقوه در حقیقت می تواند گره گشای معضلات و مشکلات باشد.

وی با بیان اینکه هیچ کاری در مکتب وحی و اهل بیت علیهم السلام بن بست ندارد و بن بست مال کسی است که ایمان به خدا نداشته وعده الهی را باور ندارد، گفت: انسانی که وعده الهی را باور داشته باشد با این تفکر عاشقانه حسینی در بسیج و هر عرصه ای که قرار گیرد بن بست شکن می شود و حلال مشکلات در عرصه های اقتصاد مقاومتی، نهضت عمرانی، محرومیت زدایی، نظام سلامت، ریشه کن کردن بی سوادی، پایدار کردن امنیت لذا وقتی این فرهنگ جاری شد نتیجه آن امنیت پایدار و آرامش و خروجی این امنیت پایدار آسایش مردم می شود.

سردار معروفی با بیان اینکه تا امنیت پایدار نداشته باشیم نمی توانیم آسایش برقرار کنیم، افزود: امروز بیشتر از هر روزی نیازمند ترویج این فرهنگ در جامعه اسلامی هستیم، فرهنگی که ما را بزرگ کرد و در دوران دفاع مقدس ملت ایران را نجات داد.

وی بیان کرد: حضور بسیج گره دوران دفاع مقدس را باز کرد و این یک حقیقت است که هر کجا ورود پیدا کرد گره ها را باز می کند، برهمین اساس امروز حضور بسیج طرح امنیت گره امنیت جنوب شرق و شمال غرب را باز و مردمی و بزرگ کرد و به ما عزت داد و باعث بزرگی ما در استان شد.

وی شعار امسال هفته بسیج را " بسیج مظهر مردم سالاری دینی" دانست و ادامه داد: این حقیقت است که بسیج محل پرورش انسان های شایسته است و افراد تند رو و کندرو و غیره در قاموس مکتب ما جایی ندارند؛ ما تحت فرمان امام حرکت می کنیم آنجا تندرو و کندرو ملاک نیست بلکه تبعیت آمیخته با حقیقت و صراط مستقیم که این حقیقت و صراط مستقیم امروز راه ولایت است ملاک است که این مهم سفارش تمام شهدایی است که جان خود را تقدیم کرده اند.

فرمانده سپاه سلمان استان با بیان اینکه از هفته بسیج سال قبل تاکنون موفق بوده ایم، افزود: امروز در استان 461 برنامه را در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، دفاعی و فضای مجازی اجرا می کنیم که به فضل الهی در این یک سال سه قرارگاه را در چارچوب سپاه و بسیج فعال کردیم.

وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: قرارگاه اول پیشرفت و آبادانی خواست خود رهبر انقلاب است هزار نقطه در کشور، سپاه 128 نقطه را در دستور کار قرار داد 10 نقطه را به عنوان استانی که بیشترین نیاز را داریم گرفته ایم در 10 دهستان استان که پنج دهستان در جنوب و پنج دهستان در شمال استان می باشد این کار از بحث های بسیار کلیدی است، ما نیاز و اولویت را با هم دیده ایم ساختار تعریف کردیم آدم و امکانات و یک پژوهشکده علمی پشت این کار گذاشته ایم؛ به طور نمونه در سربازکلات از خرمای ضایعاتی 10 فرآورده قابل عرضه به بازار ایجاد کرده ایم به دنبال تشکیل کارگاه علمی در سطح استان هستیم تا مردم را در صحنه درگیر و زحمت مردم را در سفره خودشان ببریم.

وی ادامه داد: قرارگاه دوم قرارگاه محرومیت زدایی در بسیج استان با محوریت بسیج سازندگی است که به فضل الهی در دومین روز از هفته بسیج 500 عرصه اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر استان افتتاح خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: قرارگاه سوم قرارگاه جواد الائمه است که وظیفه آن کمک به برطرف کردن آسیب های اجتماعی است، در استان 51 درصد حاشیه نشینی وجود دارد که شهرستان چابهار به نوبه خود شهربندری 63درصد حاشیه نشینی دارد که در دستور جدی کار قرار دارد.

سردار معروفی ادامه داد: چهار کار اساسی حوزه های زیرساختی، اشتغال، نظام سلامت و تربیت مسجد محوری در دستور کار ما قرار دارد.

وی در زمینه جذب نیروی بسیجی در طی یک سال اظهار کرد: به فضل الهی 77 هزارو 21 نفر جذب عادی، 31 هزار و 440 نفر بسیجی فعال، هزارو 585 بسیجی کادر و پنج هزار و 738 حلقه شجره طیبه صالحین  را کیفی سازی کرده و به سمت موضوعات مورد نیاز هدایت کردیم.

وی بیان کرد: در تقریب مذهب به دنبال این بودیم که این حوزه را از شعار خارج و به آن جامع عمل بپوشانیم که در همین راستا 16 تا 18 هزار طلبه اهل سنت که سربازی نرفته اند دراستان داریم که موافقت فرمانده کل سپاه و فرمانده کل قوا را گرفته ایم تا بتوانیم سالانه دو تا سه هزار نفر ار در کارهای تقریبی به کار گیریم و سربازی خود را در این حوزه سپری کنند.

فرمانده سپاه سلمان استان اقدام مهم و اساسی دیگر سپاه را برگزاری کنگره ملی شهدای استان در بهمن ماه امسال عنوان کرد و ادامه داد: این کاربزرگ و تاثیر گذار در کشور ما بعد از حضور مقام معظم رهبری در استان ها بیشترین تاثیر فرهنگی را دارد زیرا آثار شهدا ماندگار است.

وی در تکمیل مطلب فوق خاطر نشان کرد: در این کنگره 54 کتاب تولیدی داریم که 53 کتاب خاص شهدا است که 10 کتاب فاخر ملی و یک کتاب مختص استان در دفاع مقدس است.

وی به برگزاری 32 یادواره شهید در استان اشاره کرد و ادامه داد: در راستای کمک به زائران پاکستانی سال گذشته 22 هزار و 500 نفر و امسال به 34 هزارو اندی خدمات ارائه کردیم و با تشکیل جبهه مردمی، آستان قدس و مجموعه اوقاف استان از ورود به مرز میرجاوه تا خروج از مرز شلمچه را مدیریت و کار خود را تعطیل کردیم.

وی بیان کرد: در همین راستا مجموعه اتوبوس های جوان سیر را در اختیار گذاشته و امنیت و امورات موکب ها را در دست گرفتیم که نیروهای خود را در اهواز و خوزستان به کار گرفته برای سهل کردن کار کاروان ها که اینها از افتخارات سپاه و بسیج است.

وی تصریح کرد: در حوزه زیر ساخت ها هم خدا را شاکریم  که توفیق یافتیم هم در حوزه ساخت پایگاه ها و حوزه ها  و هم حسینیه عاشقان ثارالله که این از افتخارات سپاه و بسیج است که متعلق به نیروهای انقلاب است و آن را برای نیروهای انقلابی ساختیم که تاثیرش را می بینید.

فرمانده سپاه سلمان به خرید یک هتل در قم اشاره کرد و گفت: این مکان به عنوان هتل تقریب مذاهب برای علمای اهل تشیع و تسنن است که می توانند با هماهنگی  با حوزه اندیشه برادران از آن استفاده کنند، همچنین پادگان شهید شوشتری را برای تقریب مذاهب کامل کرده ایم.

وی ادامه داد: مجتمع آموزشی قابل قبولی برای بسیج در مرکز استان خریداری و فعال کرده ایم، سالن های چندمنظوره فرهنگی و ورزشی و کمبود آن را در مرکز استان و شهرستان ها در دستور کار قرار داریم، در همین راستا 50 سوله ورزشی و فرهنگی صالحین، 11 سالن ورزشی و فرهنگی 9 دی داریم که تا پایان اسفند تمام مشکلات و موارد را برطرف می کنیم و سال آینده این 61 مجموعه را به عنوان کانون استفاده مردمی خواهرو برادر برای کار فرهنگی و ورزشی در اختیار مردم قرار می دهیم.

وی اذعان داشت: طرح و رویکرد جدید سازمان بسیج در 7-6 موضوع در دستور کار با اولویت بسیج است که ما هم در دستور کار قرار داده ایم حوزه محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی، گروه های جهادی، صندوق های قرض الحسنه که در زمینه گروهای جهادی با رویکرد جدید دیگر گروه های جهادی خارج از استان وارد نمی کنیم مگر اینکه آورده داشته باشند.

وی بیان کرد: در حوزه صندوق های قرض الحسنه کار بزرگی انجام شده پول از خود مردم و برای مردم است و خود مردم کار می کنند؛ همچنین در حوزه اقتصاد مقاومتی تمام کارها را به سمت قطب بندی برده ایم و مطمئن هستیم که تاثیر خود را در بازه 3تا5 ساله خواهند گذاشت.

سردار معروفی افزود: در حوزه آسیبهای اجتماعی 50درصد کمک ها از سپاه و بسیج و 50درصد دولت است که با استاندار جدید در میان گذاشته و دنبال می کنیم برای امسال 10 میلیارد  در نظر گرفته ایم که 5 میلیارد را سپاه و 5 میلیارد را دولت بگذارد این حوزه اگر بگیرد در حاشیه نشینی انقلابی به وجود می آید.

وی ادامه داد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی با رویکرد جدید و روحیه انقلابی، این کاری علمی است که در کارگروه های علمی بررسی می شود اعتقاد داریم مردم را درگیر کار کنیم و به مردم کمک کنیم تا خود خلق کننده باشند.

وی ادامه داد: رویکرد نظام سلامت در حوزه بسیج جامع پزشکی برای نقاطی که در استان  نیازداریم زیرا  این استان پایین ترین شاخص سلامت را داردبه گونه ای که چند شهرستان ما بیمارستان ندارند لذا بسیج جامع پزشکی باید به مکان هایی برود که بیمارستان نداریم که پزشکان این طرح هم بومی هستند.

وی بیان کرد: در حوزه مسجد محوری نیز امسال کل برنامه های بسیج در مسجد خواهد بود در تمام برنامه های اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی، گروه های جهادی، امور تربیتی مسجد کانون خواهد بود زیرا مسجد سنگر است نباید بگذاریم خانه خدا و این سنگر خانه سالمندان شود لذا باید مسجد محل تربیت و حل گره مشکلات جامعه شود.

وی در همین راستا افزود: دنبال خانه عالم و طلبه جوان باسواد و استقرار آن برای کمک به مردم در حوزه مسجد محوری هستیم.

وی بیان کرد: کیفی سازی حلقه های طیبه صالحین کاری بزرگ است که به سمت کیفی سازی رفته تا خروجی و نتیجه مثبت داشته باشیم؛ همچنین در بحث دفاعی که موضوع بسیار مهمی است امسال در این حوزه برای گردان های بیت المقدس نوع الف تعریف شده است و فرمانده گردان، گروهان و تمام بسیجیان آموزش لازم را دیده اند.

فرمانده سپاه سلمان گفت: درقالب کاروان راهیان نور طی سال گذشته 10 هزار نفر به مناطق جنگی اعزام شدند این افراد شامل دانشجویان، دانش آموزان و اقشار بودند با اقداماتی که انجام شد حتی یک تلفات یا بستری بیماری نداشتیم این افراد با رضایتمندی به این مناطق اعزام شدند اما یک عده در استان این را بر نمی تابیدند ما کار امام و شهدا را انجام می دهیم بزرگترین فرهنگ ماندگار و تاثیرگذار این صحنه است که تاثیر بسیاری در روح و روان ما دارد این از افتخارات بسیج استان است که با همه مشکلات و بدهی بیش از 300 میلیون تومان باز هم کار اعزام کاروان راهیان نور به زمین نمانده و باهماهنگی انجام شده دو روز به تعداد روزهای اعزام کاروان ها اضافه شده است.

وی ادامه داد: همه این اموری که در دستور کار ما است بر محور تقریب حقیقی و انسجام است تا جلوگیری شود از شیطنت و ترفندی که دشمن می خواهد جنگ قومی و مذهبی به وجود بیاورد تمام هدف گذاری ما تقریب و انسجام در جامعه است دشمن به شدت در این دو حوزه کار می کند.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.0447 sec