شناسه خبر: 151 منتشر شده در مورخ: 1393/8/15 ساعت: 11:37 گروه: استان ها  
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی:

سکوت رسانه‌ای در برابر هجمه دشمن خیانت است/ لزوم تعامل رسانه‌ها در جهت تشکیل جبهه رسانه‌های انقلابی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: رسانه‌ها اگر از جریان انقلابی حمایت نکرده و در راستای ارزش‌های انقلاب قدم نگذارند خیانت کرده‌اند.

سکوت رسانه‌ای در برابر هجمه دشمن خیانت است/ لزوم تعامل رسانه‌ها در جهت تشکیل جبهه رسانه‌های انقلابی

به گزارش بسیج رسانه، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز چهارشنبه در نشست با رسانه‌های استان مرکزی با موضوع «رسانه و امر به معروف و نهی از منکر» که در دفتر امام جمعه اراک برگزار شد؛ با اشاره به وجود دو جریان حق و باطل از ابتدای خلقت، اظهار کرد: جریان الهی، عدالت خواه و کمال طلب بوده است و انسان را به مفهوم متعالی ارزش‌ رسانده و جریان مقابل یا سکولار و بی دین بوده و یا اعتقادات مذهبی بسیار کمی دارد که در عمل بسیار کم‌رنگ و حتی منفی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به برخی وقایع مهم تاریخ معاصر در جهان اسلام و هدف اصلی دشمنان گفت: در دو جنگ جهانی کشور ایران نقش بی طرفی داشت و این در حالی بود که به رغم بی طرفی مورد حملات شدیدی قرار گرفت به طوری که با وقوع جنگ جهانی اول جمعیت ایران نیمه شد یا در جنگ دوم جهانی به سبب حمایت از آلمان مورد هجمه سنگینی واقع شد.

وی افزود:حتی راه آهن جنوب به شمال نیز از جمله دیگر اقداماتی بود که کشورهای غربی برای تسهیل جنگ راه اندازی کردند وگرنه شاید وجود این خط آهن به این شکل چندان مورد نیاز نبود.

امام جمعه اراک با اشاره به وقایع بعد از جنگ جهانی دوم گفت: بعد از جنگ جهانی دولت‌های پیروز سعی کردند با سیطره بر یک کشور بر فرهنگ آن نیز، غلبه کنند این در حالی بود که ایران را نیز در سلطه خود داشته و هجمه ‌های فرهنگی بسیاری برآن وارد کردند و امروز وقایع عراق، افغانستان و کشورهای دیگر نیز برخواسته از همین روح استعماری آنهاست.

وی تصریح کرد: بنابراین رسانه ‌ها باید به تاریخ کشور پرداخته و در مورد توطئه‌ها و جنایات دشمنان باید کار شود وشما به عنوان اصحاب رسانه تاریخ دنیا و کشور ها در صد سال گذشته را دانسته و برای مردم بازگو کنید.

امام جمعه اراک در ادامه بیان کرد: امام حسین(ع) در شب عاشورا در حالی که در محاصره لشگر ۳۰ هزار نفری بودند در مناجات خود با خدا می فرمایند «اللهم انی احمدک» و وجود نعمت اسلام و پیامبر(ص) و ائمه را شکر می کند. امروز نیز ما خدا را شکر می کنیم که به ما نعمت اسلام، پیامبر(ص)، ائمه(ع)، امام خمینی(ره)، رهبری و شهدا را عطا کرده است.

وی افزود: بسیارمهم است که ارزش نعمت‌هایی چون چشم، گوش و نگاه بینا و با بصیرت را دانسته و بابت آنها شکر کنیم.

امام جمعه اراک با اشاره به ایستادگی ملت مسلمان دنیا در برابر هجوم سراسری دشمنان با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران گفت: یکی از نتایج انقلاب اسلامی این بود که خیلی از کشور‌های اسلامی از این انقلاب بزرگ الگوبرداری کرده و موفق شدند در برابر دشمنان اسلام و ملت مسلمان جهان بایستند به طوری که غزه در جنگ 51 روزه در مقابل 2 هزار تن موشک ایستاد و لبنان و حزب الله نیز با الگوگیری از فرهنگ اسلامی انقلاب اسلامی توانست پشت دشمنان را برخاک بمالد.

وی ادامه داد: ما امروز اسلام و فقاهت با عظمتی داریم که آمریکا و هیچ قدرتی نمی تواند این عظمت را خدشه دار کند. غزه و لبنان با توکل به خدا ایستاده است تا کلاس عاشورا زنده شود چراکه حیات ما در گروی حیات اسلام و محرم است و اصحاب رسانه، قلم و هنر در این راستا حرکت کنند.

وی افزود: ما تنها با دانستن درس‌ عاشورا زنده هستیم و رسانه‌ها‌ باید بدانند در صورت فراموشی و حرکت نکردن دراین راه خیانت کرده‌اند.

آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: شبکه دروغ پراکنی بی‌بی‌سی پایه بهایی داشته و بدانید به کسی اجازه نمی دهند که با هویت و اندیشه انقلابی و دینی وارد این مجموعه شود.

آیت الله دری نجف آبادی خطاب به خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: نه تنها کسانی که آگاهانه از پشت خنجر می زنند، بلکه افرادی که با غفلت و حماقت خود به اسلام و نظام ضربه می زنند نیز خیانت کارند چراکه نتیجه عملشان یکی است.

وی با اشاره به اینکه تحلیل‌های احمقانه و غلط عین خیانت است، افزود: دروغ و تحلیل‌های ساده لوحانه به رادیوهای بیگانه خوراک می‌رساند لذا پشت کردن به حقایق، سهل انگاری و غفلت به خصوص در فضای رسانه غیرقابل قبول است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه بسیاری از خیانت‌ها بر اثرحماقت و غفلت به وجود ‌می‌آید گفت: رسانه‌‌ها باید بدانند اگر از جریان انقلابی حمایت نکرده و تحلیل های غلط ارائه کنند و در راستای ارزش‌های انقلاب قدم نگذارند خیانت کرده‌اند و در این بین چه بسیارانسان‌‌هایی که ندانسته و از روی غفلت دروغ پردازی کرده، دروغ را خوراک رسانه‌های بیگانه کرده‌اند و با دشمن هماهنگ شده اند. بنابراین، این غفلت‌ها وپشت کردن به ارزش‌‌ها قابل قبول نبوده زیرا خط، صراط مسقیم و راه دین است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وظایف رسانه‌ها تصریح کرد: شما اصحاب رسانه وظیفه بسیار سنگینی دارید اما نتیجه مهم است. نتیجه سهل‌انگاری در رسانه، تنها خیانت بوده حتی اگر قصد آن را نداشته باشیم. در نتیجه باید محکم ایستاد و از انقلاب دفاع کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در پایان خاطر نشان کرد: مشارکت و همکاری نیاز به تعامل دارد و هرکس نباید توقع داشته باشد نظراتش صد درصد تأمین شود. باید برای هماهنگی رسانه‌ها و تشکیل جبهه هماهنگ رسانه، پارلمانی کار کرده و بر روی اصول مشترک تفاهم داشته و عمل کنیم.

هم چنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت توجه رسانه‌ها به امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک رسالت بزرگ فرهنگی گفت: رسانه‌ها باید ابعاد و زوایای قیام بزرگ عاشورا را با دقت واکاوی کرده و با تبیین درست و دینی آن را در جامعه گسترش دهند زیرا به عنوان سربازان خط مقدم جبهه فرهنگ پیشتاز هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی تصریح کرد: امروزه دشمنان اسلام و ایران برای مبارزات فرهنگی با ارزش‌های مقدس از تجهیزات فرهنگی پیشرفته‌ای برخوردار بوده و با به راه انداختن شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای سعی در گمراه کردن جوانان دارند.

حسین شاکری با اشاره به غفلت در این جبهه گفت: در جبهه فرهنگ و جنگ نرم نباید غفلت کرد زیرا دشمن دنبال همین غفلت‌ها است تا به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کند، چیزی که امروز شاهد آنیم که در برخی اهداف دشمن موفق بوده است.

وی افزود: رسانه به دلیل فراگیری بخش اعظمی از آحاد جامعه به همان میزان نیز تاثیرگذاری بالایی دارد و به همین سبب رسانهها در بیداری و هوشیاری مردم برای مقابله با توطئههای دشمن نقش بسیار مهمی دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: دشمن هر روز در تلاش است تا از ابزار و شگردهای جدید علیه ملتهای مسلمان استفاده کند. کشور ما نیز باید در این راستا همگام با پیشرفت آنان برنامههای ویژه‌تری برای مقابله و خنثی‌سازی نقشه‌های دشمن بردارد.

شاکری با اشاره به ترویج امر به معروف و نهی از منکر گفت: ترویج امر به معروف و نهی از منکر در شرایط امروزی یکی از ضروریات بوده و رسانه‌ها باید عمکرد خود را بر مبنای میزان ترویج این امر خداپسندانه بسنجند.

وی با اشاره به روز فرهنگ عمومی گفت: ما باید بدانیم باوجود امکاناتی که داریم برای ترویج فرهنگ خود چه راهکارهایی داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: به نظر من باید شگرد های دشمن را در نظر گرفته و برنامه ریزی کنیم به این ترتیب درباره سبک زندگی و فرهنگ عمومی، مذهبی و ملی کار کنیم.

شاکری با اشاره به طریقه امر به معروف و نهی از منکر رسانه‌ها گفت: رسانه باید در هر دو جهت هم نسبت به جامعه و مدیران و نسبت به جامعه رسانه‌ای امر به معروف نهی از منکر داشته باشد.

وی افزود: مسایل انحرافی و خرافات و اشرافیت آسیب‌هایی بود که جامعه اسلامی بعد از فوت پیامبر اکرم(ص) با آن مواجه و درگیر شد به طوری که برخی از ارزش‌ها را به دست فراموشی سپردند.

در ابتدای این دیدار آقایان مهدی چقایی؛ مدیر مسئول روزنامه "فرساد"، ابوالفضل فخرالاسلام؛ مدیر مسئول هفته نامه "شمس"، مبین جلیلی؛ مدیر دفتر نمایندگی "خبرگزاری تسنیم" در استان مرکزی و محمَد مهدی منتظران؛ مدیر پایگاه خبری "خبر در زندگی" به نمایندگی از رسانه‌های استان از مدیران مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی استان به بیان دیدگاه‌های خود پیرامون قیام عاشورا و امر به معروف و نهی از منکر و رسالت رسانه‌ها در قبال آن پرداخته و با انتقاد از عملکرد برخی ‌جریان‌های فرهنگی، سیاسی و رسانه‌ای در تقابل با انقلاب اسلامی و همراهی با دشمن، خواستار تشکیل جبهه رسانه‌های انقلابی در استان شدند که با استقبال آیت الله دری نجف‌آبادی مواجه شد.

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 4.7280 sec