شناسه خبر: 1477 منتشر شده در مورخ: 1393/11/17 ساعت: 03:41 گروه: زنجان  
بمناسبت دهه فجر

دیدار اعضاء کانون بسیج رسانه ناحیه زنجان با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت

اعضاء کانون بسیج رسانه ناحیه زنجان با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت برای تعامل بیشتر رسانه و صنعت دیدار کردند.

دیدار اعضاء کانون بسیج رسانه ناحیه زنجان با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت

به گزارش بسیج رسانه به نقل از کانون زنجان"ناصر فغفوری" در جمع اعضای بسیج رسانه استان زنجان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: بسیج در هر عرصه‌ای که وارد شده است توانسته به نحو مطلوبی فعالیت‌ها را به پیش ببرد.

وی با بیان اینکه بسیج در هر فعالیتی الگو بوده است، افزود: باید بسیج رسانه نیز الگوی رسانه‌های استان باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: سبک و سیاق فعالیت‌های بسیج باید متفاوت بوده و اعتماد سازی لازم را برای انجام فعالیت‌های تاثیرگذار در جامعه انجام دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه برای امید بخشی به جامعه باید همواره نیمه پر لیوان را دید، تصریح کرد: استان زنجان ظرفیت‌های مطلوبی در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت دارد که باید از این ظرفیت‎ها به نحو مطلوبی استفاده شود.

فغفوری با بیان اینکه در حال حاضر 32 هزار نفر در بخش صنعت مشغول به اشتغال هستند، افزود: در حال حاضر رایزنی‌های مطلوبی برای سرمایه‎گذاری خارجی در استان انجام شده است.

* سرمایه‎گذاری 700 میلیارد تومانی چینی‎ها در زنجان

وی با اشاره به سرمایه‎گذاری 700 میلیارد تومانی چینی‎ها در زنجان گفت: 400 میلیارد تومان نیز از سوی شرکت‎های ترک در زنجان سرمایه‎گذاری صورت گرفته است.

این مسئول با بیان اینکه استان زنجان از نظر جمعیت استان بیست و چهارم و از نظر وسعت استان بیست و پنجم کشور است، تصریح کرد: این درحالی است که زنجان در رتبه 15 صنعتی و رتبه 12 معدنی قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در مجموعه صنعت و معدن کشور دارای رتبه چهاردهم است، افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه رتبه‎های استان در زمینه صنعت از 15 به 10 و معدن از 12 به هشت ارتقا می‎یابد.

فغفوری جذب سرمایه‎گذاری‎های جدید را از مهم‎ترین اولویت‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: ایجاد صنایع بزرگ در استان از سوی این سازمان پیگیری می‎شود.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی نیز در حال حاضر در انتظار مصوبه مجلس شورای اسلامی است، تصریح کرد: با راه‎اندازی این منطقه معافیت‎های گمرکی،برخی قوانین کار برای این منطقه در نظر گرفته می‎شود.

این مسئول در زمینه ظرفیت‎های معدنی استان زنجان نیز خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود ظرفیت‎های بالا در این زمینه هنوز استفاده مطلوبی صورت نگرفته است.

* اکتشافات معدنی در استان هنوز به شکل سنتی است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه اکتشافات استان هنوز به شکل سنتی است، تصریح کرد: اکتشافات سیستمایتک در استان ضعیف است.

فغفوری با بیان اینکه هنوز در اعماق 50 متری از ظرفیت‎های این بخش استفاده نشده است، تصریح کرد: باید از روش‎های جدید اکتشاف برای بهره‎مندی از ظرفیت‎های معدنی استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فراخوان پهنه‎های سلطانیه و طارم ارائه شده است که با معرفی سرمایه‎گذاران این بخش، فعالیت‎های این دو پهنه آغاز می‎شود.

این مسئول در پایان متذکر شد: در حال حاضر 450 محدوده اکتشافی بدون اقدام در استان زنجان وجود دارد که برنامه‎ریزی‎های لازم برای این محدوده‎ها صورت می‎گیرد.

انتهای پیام/

    google-buzz twitter digg facebook linkedin
نظرات بینندگان
پرويزجماعت نيا 1394/3/12 - 17:24
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment با سلام وعرض خسته نباشيد وتقدير از برگزاري اولين همايش در استان زنجان. چرا در بخش رسانه هاي مكتوب از روابط عمومي نشريات فعال استان زنجان در زمينه تحقيق وارتباط مردمي دعوت نكرديد به نظرم اينكارتان نكته منفي بود در همايش كه اميد در دوره دوم برطرف گردد. جماعت نيا- بسيجي اهل قلم از روزنامه نداي ابهر
نظر شما
نام: ایمیل:
نظر:
کد امنیتی:
captcha
یادداشت
مقالات
Page Generated in 0.2034 sec